KPSS 2017/1 Tercih Sonuçları Yerleştirme İşlemleri

KPSS 2017/1 Tercih Sonuçları Yerleştirme İşlemleri

ÖSYM resmi internet sitesinden, KPSS 2017/1 tercihi yapan adaylar kimlik numaraları ve şifrelerini girerek yerleştirme sonuçlarını öğrenecek. Yerleştirme sonuçlarının 7 Temmuz ile 12 Temmuz tarihleri arasında açıklanması beklenmekteydi.

Ama şu ana kadar ÖSYM resmi sitesine yerleştirme sonuçları henüz yansımadı. Sonuçların bu hafta sonu açıklanması ihtimali yüksektir. Adaylar sonuçların açıklanmasını büyük bir heyecanla bekliyorlar. Sonuçlar açıklandığında adaylar, ÖSYM’nin mobil sitesine girerek te sonuçları öğrenebilme imkanına sahip olacaklar.

Sonuçlar İçin Belge Yollanmayacak

Sonuçlar yalnızca ÖSYM internet sitesinden ilan edilecek. Kazanan veya kazanamayan adaylara adrese sonuç bildirisi postalanmayacak. E-posta ile de bildirim yapılmayacak. Kontrol sonucu kazandığını öğrenen aday direkt yerleştirilmiş olduğu kamu kurumuna başvuruda bulunacak.

Kazanan adaylar işe başlamak için gereken tüm evrakları kazandığı kurumdan öğrenip belirlenen tarihler arasında teslim etmek zorunda. Kazanan adaylar başka sınav ve mülakata girmeden ilgili kurumdaki görevine başlayabilecek. Yalnız ilgili makamların yaptığı güvenlik soruşturmasını da geçmek zorundadır.

Önce Güvenlik Soruşturması

Devlet memuru olacaklar için güvenlik soruşturması yapılması uygulaması zaten yıllardır var. 676 sayılı kanun hükmünde çıkarılan bir kararname ile güvenlik ve arşiv soruşturması şartları eklendi. Her kadro ve pozisyon için yapılacak bu güvenlik ve arşiv soruşturmasının mutlaka geçilmesi gerekiyor. KPSS 2016/2 tercihleri sonucunda herhangi bir kamu kurumuna girmeye hak kazanan adaylar bu soruşturma sonucunda olumsuz sonuç alınırsa devlet memuru olma haklarını kaybediyorlar.

 

 

 

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git