KPSS 2017 Yılında Kaç Kişi Alır?

KPSS 2017 Yılında Kaç Kişi Alır?

KPSS sınavının yapılmasının üzerinden belli bir süre geçtikten sonra gözler şimdi de 2017 yılında yapılacak olan KPSS oturumlarına çevrildi. Bazı adaylar bu seneki sınavdan istediği sonucu elde ederek, kamu kurumlarına atanabilmiş; bazı adaylar ise umduğunu bulamamış ve 2017 yılında yapılacak olan sınavı beklemeye başlamışlardır.

KPSS 2016 sınavında bilindiği gibi birçok farklı kadroya memur alımları gerçekleşmişti. Esas tercihler ise Aralık ayı içerisinde gerçekleşecek ve binlerce memur devlet kadrolarına alınacak. Şimdiye kadar yalnızca sözleşmeli öğretmenlik için başvurular alınmış ve mülakatlar başarıyla gerçekleşmiştir. Adayların bu konuda en çok merak ettiği nokta ise, 2017 yılında ne kadar alım olacağı noktasıdır. Birçok kişi, alımların hepsinin bu sene yapılacağını ve bir sonraki sene de alımların düşeceğini düşünmekteydi. KPSS 2017 yılında kaç kişi alınacak diye merak edenler için söylemek gerekir ki, alımlar 2017 yılı içerisinde hiçbir şekilde düşmeyecek. Bu seneki seviyede gerçekleşecek alımlarda, yine sözleşmeli öğretmenlik kanunu da aynı şekilde devam edecek. 2017 yılında 137 kamu kuruluşuna toplamda 10 bin 144 kişi alınacak.

Aralık ayından sonra yapılacak alımlarda, 2016 puanı geçerli olabilecek. Yani Aralık ayına kadar herhangi bir kadroya ataması olmayan kişilerin, 2017 yılı içerisinde de yine tercih yapabilme şansı bulunmaktadır. Bakanlık da bu konuda Aralık ayı ile birlikte alımların yapılacağını önceden de duyurmuştu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git