KPSS 2017 Ne Zaman Yapılacak?

KPSS 2017 Ne Zaman Yapılacak?

Milyonlarca gencin memur olabilmek için girdiği kamu personeli seçme sınavı 2017 yılında mayıs ayında yapılacak. KPSS lisans alan bilgisi sınavı 28 Mayıs da genel kültür, genel yetenek ve eğitim bilimleri sınavı ise 21 Mayısta yapılacak. KPSS sınavına başvurular ise 14 Mart 27 mart tarihleri arasında yapılacak. ÖSYM geçtiğimiz eylülde KPSS sınavının mayıs ayında yapılacağını duyurmuştu. KPSS sonuçları ise 16 Haziranda açıklanacak. KPSS öğretmenlik alan bilgisi sınavı ise 16 Haziranda yapılacak ve sonuçlar 4 ağustosta açıklanacak. 2017 KPSS ye mezun durumundaki öğrenciler ile lisans son sınav öğrencileri girebilecek. Belirtilen başvuru tarihleri arasında başvurmayan öğrenciler kesinlikle sınava alınmayacak.

Soru Sayısı

Alan bilgisi sınavı 30 sorudan oluşacak. ilk oturum olan ve hem öğretmenlerin hem de diğer memur adaylarının katılması zorunlu olan genel kültür genel yetenek sınavı 30 ar soru olarak uygulanacak.

Nasıl Hazırlanmalı

KPSS sınavı içinde tüm lisans bilgilerinin olduğu bir sınavdır. Bu nedenle hazırlanırken uzun bir süreçte hazırlanılması gerekmektedir. KPSS sınavına çalışırken konuları dönüşümlü olarak çalışmak gereklidir. Çünkü bir dersin bile konu ağırlığı çok fazladır. Bu nedenle her gün bir kaç dersi birlikte çalışılırsa dersler unutulmayacaktır. KPSS hazırlığı sürecinde başka bir ile meşgul olmamanız gerekmektedir. Çünkü hem derslerin sayısı hem de konu sayısı oldukça fazladır. Günlük olarak tekrarlar yapılmalıdır. Adaylar sınav yaklaşırken her gün deneme çözmelidir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git