KPSS 2017 Lisans Sınavı Sonuçları Ne Zaman Nereden Öğrenilecek?

KPSS 2017 Lisans Sınavı Sonuçları Ne Zaman Nereden Öğrenilecek?

KPSS giriş sınavları, birçok gencin gelecekleri için önemli bir adım attığı sınavlardan birisidir. KPSS sınavı 21 Mayıs pazar günü tüm yurtta gerçekleştirilmiştir. Yüz binlerce genç merakla emeklerinin karşılığı olan bu sınavın sonucunu beklemektedir. Sınavda yer alan sorulardan bir kısmı ÖSYM sayfasında yayınlanmıştır.

Bununla birlikte de sonuçların açıklanma tarihide merak uyandırmıştır. ÖSYM tarafından lisans mezunları için her sene KPSS lisans sınavı düzenlenmektedir. Her sene olduğu gibi adayların bazıları soruları kolay bulurken, bazıları da sınavı daha zor bulmuştur.

KPSS 2017 Sınavı Açıklanma Tarihi

KPSS 2017 sınav sonuçlarının 16 Haziran 2017 tarihinde açıklanması beklenmektedir. Herhangi bir terslik olmazsa mesai saati bitimine kadar sonuçların açıklanacağı düşünülmektedir.

KPSS 2017 Sonuçları Nereden Öğrenilir?

KPSS 2017 sınavı sonuçları ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlanacaktır. Bunun dışında internette de birçok sitede sınav sonuç haberleri yayınlanmaktadır. Sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar sonuçlarının açıklanacağı tarihte ÖSYM’nin sitesine ya da diğer internet sitelerine giriş yaparak, sonuç haberlerine ulaşabilirler. ÖSYM sitesine kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra, aday işlemleri bölümünden sonuçlara girerek bilgileri görüntüleyebilirler.

Sonuç bilgileri sayfasında doğru cevap ve yanlış sayıları görüntülenebilmektedir. KPSS puanları ile sınava girenler, ülke genelindeki sıralama bilgilerine de ulaşılabilir. Sınava girenlere sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adreslerine gönderilmeyecektir. Sınav sonuç bilgileri sadece internet üzerinden ve ÖSYM’nin sitesinden görüntülenip öğrenilebilmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git