KPSS 2017 Karayolları Genel Müdürlüğü Personel Alımı

KPSS 2017 Karayolları Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Karayolları Genel Müdürlüğü; 640 kişilik sözleşmeli personel istihdamı ile ilgili kadro ve şartları, ÖSYM aracılığı ile duyurdu. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre; 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılan Lisans ve Önlisans mezunu adaylar, puanlarına göre kadro tercihi yapabiliyor. KPSS puanlarına göre tercih yapacak adayların, en yüksek puandan başlamak üzere yerleştirmelerinin yapılması planlanıyor. Kadrolara ilişkin yerleştirme sonuçlarının; başvuruların tamamlanmasının ardından, ÖSYM resmi internet sitesinden açıklanması bekleniyor.

KGM Önlisans Mezunları Kadro ve Şartları

Önlisans mezunu adaylar için 130 açık kadronun bulunduğu Karayolları Genel Müdürlüğünde, adaylar büro personeli ve tekniker kadroları altında istihdam ediliyor. Karayolları Genel Müdürlüğü; tercih yapılacak illere (Ankara, Konya, Mersin, Elazığ, Kayseri, Samsun, Diyarbakır, Trabzon, Van, Erzurum, Antalya, Bursa, Kastamonu, Sivas, Kars) göre farklı nitelik kodları şartı arayabiliyor. Başvuru yapacak adayların daha sonra sorun yaşamamaları adına, nitelik kodları hakkında bilgi almaları gerekebiliyor.

KGM Lisans Mezunları Kadro ve Şartları

Karayolları Genel Müdürlüğü 510 lisans kadrosuna; mimar, mühendis, şehir plancısı ve büro personeli adı altında istihdam sağlıyor. Adaylar, nitelik kodları ve şehirlere göre farklı tercihlerde bulunabiliyor. Lisans mezunu adaylar; puanlarına göre yapılacak yerleştirme sonuçlarından sonra, mülakat işlemine tabi tutulmadan görevlerine başlayabiliyor. Aday işlemlerinin olumlu sonuçlanabilmesi için; adayların, tercih yapılan kadrolar hakkında aranan nitelik kadrolarına uygun olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olmaları gerekiyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git