KPSS 2016/5 Tercihleri İle Memur Alımı Yapacak

KPSS 2016/5 TERCİHLERİ İLE MEMUR ALIMI YAPILACAK

ÖSYM, KPSS ile atanacak olan ve atama beklemekte olan birçok memur için önemli bir açıklama yaptı. ÖSYM açıklamasında KPSS 2015/5 tercihleri ile memur alımı yapacağını açıkladı. ÖSYM yaptığı açıklamada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 657 sayılı kanunu örnek göstererek bu kanuna göre birçok pozisyona sözleşmeli memur yerleştirileceğini söyledi. Bu pozisyon için memur olarak atanmak isteyen kişiler tercihlerini 5 Eylül ile 8 Eylül tarihleri arasında yapabilecek. Tercih işlemleri oldukça kolay bir şekilde internet üzerinden halledilebilecek. ÖSYM bu gelişmesi ile tüm adayları oldukça sevindirmiştir. Birçok kişi bu sayede rahatlamıştır. Bu konu hakkındaki tüm detaylar haberimizde yer almaktadır.

ÖSYM son zamanlarda yaptığı önemli bir açıklama ile KPSS’ye girecek olan birçok adayın yüzünü güldürdü. KPSS 2016/5 alanında tercih yapacak olan adayların tercihleri ile birçok memur alımı yapılacağı haberi adayları umutlandırdı. ÖSYM Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 657 sayılı kanununu baz alarak sözleşmeli memur alımı yapacağını açıkladı. Gereken alanlarda sözleşmeli memur olabilmek için tercih işlemleri yapılması gerekiyor. Tercih işlemleri ise ÖSYM’nin resmi sitesinden 5 Eylül ile 8 Eylül tarihleri arasında yapılabilecek. Tercih işlemleri için internet kullanılacaktır. ÖSYM bu açıklama ile ilgili olarak birkaç duyuru daha yapmıştır. Tercih işlemini gerçekleştirecek olan kişiler bu işlemi en geç 8 Eylül tarihinde saat 23.59’a kadar yapabilecektir. Bu tarih ve saatten sonra ÖSYM herhangi bir uzatma ve ek süre tanınmasını düşünmemektedir. Ayrıca adaylar tercihlerini ÖSYM’nin resmi sitesinden yaptıktan sonra sürenin sona ermesi durumunda tercihlerinde herhangi bir değişiklik yapamayacaktır.

KPSS adayları ÖSYM’nin yayınladığı kılavuzda bulunan çeşitli pozisyonlara yerleşebilmek için yapacakları tercihlerde KPSSP3 puanını baz alacaklardır. Adayların tercihlerinin geçerli bir durumda olabilmesi için KPSSP3 puanlarının ÖSYM tarafından hesaplanması gerekir. Ayrıca adaylar tercihlerini yaptıktan sonra mezuniyetleri ile ilgili herhangi bir problem çıkması durumunda tercihleri geçersiz sayılacaktır. Bu nedenle mezuniyet işlemlerinin önceden halledilmesi gereklidir. Tercih yapacak olan adaylar 2016 KPSS/5 için yayınlanan tercih kılavuzunu oldukça dikkatli bir şekilde inceleyerek tercihlerini yapmalıdır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git