Kpss 2016/2 Memur Alımı İçin Geri Sayım Başladı

Kpss 2016/2 Memur Alımı İçin Geri Sayım Başladı

2016 KPSS atamaları çoğu memur adayı tarafından beklenen atamalardan olmaktadır. Devlet kadrolarında yaşanan ciddi boşluklar KPSS başvurularına da talebin çoğalması yönünde etki etmiştir. Bu nedenle yıllardır atanamayan, ilk ez sınava giren kişiler büyük bir umutla bu yıl atanmayı beklemektedirler. Kimi memur adayları dişini tırnağına takıp sular seller gibi kitapları hafızasına almakta kimileri ise yıllar önce çalıştıkları ile sınava girmişlerdir. Neticede sonuçlar geçtiğimiz ay içerisinde açıklanıp herkes hakkını almıştır.

Daha önce KPSS’de yaşanan kopya olaylarının bu yılda yaşanmaması ve herkesin hak ettiği puanı alması için gerekli önlemler alınmıştır. Bu yıl atama bekleyenlerin güvencesi biraz da güvenlik önlemlerinin itina kazanmasından dolayı gerçekleşmektedir. KPSS 2016/2 tercihlerine ise sadece günler kalmıştır. Önümüzde ki hafta başlayacak olan tercihler ayın 21 itibariyle alınmaya başlayacak ve 31’inde sona erecektir. Merkezi atama dışında bulunan kurumlar ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunlarını KPSS puanlarına göre almaya başlamıştır bile…

İlgili kurumların internet sitelerinde yayımlanan ilanlar doğrultusunda başvurular gerçekleştirilebilir. KPSS ile atanmak isteyenler yalnızca merkezi atamayı beklemeyip diğer kuruluşlarda da şanslarını denemelidirler. Böylece kişinin değerlendirilmeye alınacağı daha çok sayıda kadro olduğundan bahsedilebilir. Devlete bağlı kuruluşlarda işe alınan memur adayları yine devlet memuru ile hemen hemen aynı maaşı alabilmektedirler.

Bu yılın gerektirdiği memur istihdamı hemen hemen her devlet kuruluşunda belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git