Kpss 2010’un İptal Edilme İhtimali Var

Kpss 2010’un İptal Edilme İhtimali Var

2010’da yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’yla ilgili araştırmalar ve soruşturmalar sırasında,  ortaya çıkan bulgular şaşırtıcıydı.  2010 KPSS’de soruların dışarı sızdırıldığı ve paralel örgüt mensuplarına soruların dağıtıldığı elde edilen bilgiler doğrultusunda anlaşılınca, 2010 KPSS sınavlarının iptal edilmesi gündeme geldi.

2010 yılında,  kendi dershane öğrencilerine, yandaşlarına  ‘deneme sınavı’ adıyla paralel örgütün KPSS sorularını verdiği tespit edildi. Gerçek durum, aralarında “Abi” olarak bilinen kişilerin yakalanarak ifadelerinin alınması sonucunda ortaya çıktı. Paralel örgütün en basit çalışmalarından sadece biri olan bu durum kesinlik kazanırsa sonucu da çok büyük olacaktır. Paralel örgütle bağlantılı olduğu tespit edilen, —özellikle 2010 yılında kadroya giren— kişiler hakkında yasal işlem süreci başlatılacaktır.

Bu durum karşısında on binlerce kişinin işten çıkarılması da söz konu. Gereken araştırma ve incelemelerin ardından mahkeme tarafından “ iptal” kararı çıkarsa, on binlerce kişinin sınavı iptal edilebilecek. Bu nedenle, bu karardan doğan tüm memuriyet hakları da yok hükmünde olacak, işleri de ellerinden alınabilecektir.

Milyonlarca kişinin katıldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili ahlâksızlık, sahtecilik ve devlet yetkilerini kötüye kullanma fiilleriyle suçları sabit görülen paralel örgüt mensupları da tutuklanacaklardır. Ayrıca bu paralel örgüt mensupları, çok büyük cezalara da çarptırılacak.

Özellikle kamuoyunda paralel örgüt olarak tanımlanan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ ın tanımıyla ‘şer Örgütü’ne önemli ölçüde darbe indirilmiş olacaktır


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git