KPSS 2010’da İptal Kuşkusu

KPSS 2010’da İptal Kuşkusu

2010’da yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili soruşturmalar sürerken, ortaya çıkan yeni gerçekler büyük şaşkınlık yarattı. 2010 yılında yapılan KPSS ile ilgili olarak soruların paralel örgüt tarafından kendi yandaşlarına, kendilerine bağlı kişilere verildiği ortaya çıkınca, KPSS 2010 iptal edilebilir düşünceleri gündemde ön plana çıkmaya başladı.

2010 yılında yapılan KPSS için kendi yanlarında yer alanlara deneme sınavı diyerek soru dağıtan paralel örgüt, abi olarak adlandırılan önder kişilerin yakalanıp ifadelerinin alınmasıyla birlikte gerçekler açıkça ortaya çıktı. Paralel örgütün küçük çaplı çalışmalarından sadece birisi olarak ortaya çıkan bu durum kesinlik kazanırsa, örgütle bağlantısı olduğu saplanılan, özellikle 2010 yılında kadroya girdiği saptanan kişiler hakkında yasal işlem süreci başlatılacak.  Bunun sonucu olarak da on binlerce kişi işinden çıkarılabilecek.

Gereken araştırma ve çalışmalardan sonra konu mahkemede iptal kararına dönüştüğü takdirde on binlerce kişinin sınavı iptal edilebilecek. Bu şaibeli sınavla kazanılan  tüm memurluk hakları ve işleri de ellerinden alınabilecek.  Milyonlarca insanın katıldığı KPSS’de bu denli ahlaksızca devlet yetkilerini kötüye kullanmak olarak adlandırılan işleri yapan paralel örgüt elemanları da yakalanabilecekler. Bu işlere girişenler, elbette çok büyük cezalara  da çarptırılacaklardır..

KPSS sahtekârları ve paralel örgüt elemanlarına da çok büyük çaplı cezalar uygulanacaktır. Özellikle paralel örgüt olarak adlandırılan, Cumhurbaşkanımızın deyişiyle “şer örgütü ”ne yönelik ağır cezalar verdirilecek;  devlet ve polis teşkilatındaki etkileri kırılmaya gayret edilecektir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git