Kpps Günü Toplu Taşımaya Çözüm

Kpps Günü Toplu Taşımaya Çözüm

20 Kasım Pazar günü düzenlenecek olan KPPS sınavı için araç seferlerine getirilen düzenleme, sınav adaylarını sevindirecek. MOTAŞ’ tan yapılan açıklamalar neticesinde sınava girecek olan KPSS adaylarının ulaşımda aksaklık yaşamamaları adına ek seferler konularak toplu taşımanın rahatlatılacağı açıklaması geldi. Toplu taşımacılığa farklı çözümlerin daima getirileceğini ve kaliteli taşımacılık hizmeti için önlemlerin daima alındığını belirten açıklama; adayların daha stressiz halde sınav merkezlerine ulaşımları sağlanacak.

MOTAŞ yetkilileri benzer düzenlemelere devam edeceklerini akıllı kartlara erişimin internet üzerinden kredi kartı dolumu ile İnönü Üniversitesi ve MEB ile anlaşılarak online başvuru sistemini hazırladıklarını belirtmiştir.

Öğrenciler için yapılan düzenleme ile; online kart başvurusu sistem üzerine düşer düşmez öğrenciler Kart Danışma Merkezlerine giderek kartlarını teslim alabileceklerdir. Halkın bir yerden diğer yere rahatça ve güvenle ulaşabilmesi için halkın talebine göre sefer sayılarının şekillendiğini belirtmiştir. İnsanların ulaşımlarını konforla gerçekleştirebilmesi, temel hizmetimiz olmalıdır ilkesi benimsenerek hizmet verilmektedir.

20 Kasım Pazar günü yapılacak sınav için sefer sayılarının artırılarak, hafta içi listelerine göre artırımda bulunulduğu belirtilmiştir. Bu listelere göre 16B hattı için 15 adet araç, 17B hattı içinse 12 araç ile taşımacılık yapılacağı bildirilmiştir. Bu açıklama ve düzenleme ile sınava girecek olan 2016 KPSS adaylarının rahat ve sorunsuz bir biçimde ulaşımını sağlamak hedeflenerek. Özellikle büyük illerde yaşanan yoğun trafiğe de çare bulunmaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git