KHK İle Adalet Bakanlığına Hakim ve Savcı Alım İzni Verildi

KHK İle Adalet Bakanlığına Hakim ve Savcı Alım İzni Verildi

Son zamanlarda hakim ve savcı alımı söz konusunda izin verilmesi beklenmekteydi, ancak KHK ile hakim ve savcı alımına izin verilerek yeni alımlarını yapılacağı bildirildi. Adalet bakanlığına yayınlanan 694 numaralı Kanun Hükmünde Kararname bildirisi ile kamu kurumuna ve kuruluşlardan kadro ihtisas edilmiştir. Adalet bakanlığının personel eksikliği sebebiyle bazı alanlarda sıkıntılar çekilmekteydi. Bu sıkıntılar söz konusu olarak yeni personel alımları kabul edilmiştir. Uzun zamandır bu güzel haberi beklemekte olan insanlar seslerini Hükümete duyurmayı başarmış ve yeni alım konusunu da başarmış oldular.

Adalet Bakanlığına Alınacak Kadro Sayısı

Adalet bakanlığına yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile kamu kurum ve kuruluşlara 31 binden fazla olarak yeni alınacak personellere kadro izinleri verilmiş olundu. Ancak bu alımlarda ise sadece Adalet Bakanlığına 6 bin 5 yeni personel alım izni olarak verilmiştir. Bu sayede yeni kadro alımlarını başvuruları ise yakın zamanda Adalet Bakanlığının resmi sayfasında belirlenerek ve şartlarıyla birlikte kişilere sunulacaktır.

Adalet Bakanlığının alacağı kadrolar içerisinde ise 4 bin hakimin ve savcının alınacağı ve 2 bin ise hakim adayının alınacağı belirtilmiş olup ve Bakanlığın ise merkezi teşkilatına da 1 personel İnsan Hakları Dairesi Başkanlığına, 4 personel ise başkan kadrosu alınacağı belirtilmiştir. Ancak bu alımlarda ise İKM veya zabıt katip gibi alımlar söz konusu olmamıştır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git