Karayolları Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Karayolları Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Kara Yolları Genel Müdürlüğü(KGM) 657 sayılı devlet memurlarının 4. Maddesi gereğince sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Memur olmak için merakla duyuruları bekleyen adaylar başvuruların nasıl yapılacağı konusunu merak etmekte.

Karayolları Genel Müdürlüğü 640 Personel Alımı Yapacak

KPSS 2017/4 tercih işlemleri, ÖSYM internet sitesi üzerinden alınmaya devam etmekte. Yapılan açıklamada Kara Yolları Genel Müdürlüğü 640 personel alacağı duyuruldu. Duyurunun ardından başvuru yapacak adaylar başvurunun nasıl yapılacağını merak etmekte.

Karayolları Genel Müdürlüğü Personel Alımı Başvuru Detayları

Kara Yolları Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımları, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden alınmaya başlandı. Başvuru işlemleri 12-18 Nisan tarihleri arasında tamamlanacak. Karayolları Genel Müdürlüğü yapmış olduğu duyuruda, kurumlarında istihdam edilmek üze 640 sözleşmeli personelin alınacağı, başvuruların ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılabileceğini, başvuru sürecinin 18 Nisan saat 23:59 saatine kadar geçerli olacağını duyurdu. Başvuruların eksiksiz yapılabilmesi için sınav kılavuzu incelenmelidir.

Sınav Ücreti 15 TL

Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek sözleşmeli personel alımı için başvuru yapacak adaylar 15 tl başvuru ücreti yatıracak. Adaylar başvuru ücretlerini AKBANK bankasından gerçekleştirecek. Ücretler AKBANK’ın tüm şubeleri, ATM merkezleri ve internet bankacılığı kullanılarak yatırabilecek. Başvuru ücreti diğer bankalar aracılığı ile de yatırılabilmekte, bununla ilgili detaylar başvuru kılavuzunda yer almaktadır. Bu detaylar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden başvuracak adaylar için geçerli değildir. Adaylar ÖSYM kartlı ödeme sistemini de kullanarak internet üzerinden ödeme de gerçekleştirebilecek.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git