Kamuya Kpss Düşük Puanlı Yüksek Maaşlı Personel

Kamuya Kpss Düşük Puanlı Yüksek Maaşlı Personel

KPSS’ye giren adaylara en az 60 puan almak koşulu ile memur olma fırsatı tanındı. Memur açığının olduğu bazı resmi kurumlarda çalışacak sözleşmeli ve kadrolu personeller alınacak. 9 Ağustos tarihinde son bulacak olan bu başvurularda, adayların hangi kurumları seçeceği ve hangi puan türünden tercih yapacakları detaylı bilgiler liste halinde yayınlanmıştır. Adaylardan, personel ihtiyacı olan kurumların resmi sitesine giriş yaparak gerekli başvuru kaydı yapmaları isteniyor.

Başvurular ve Şartları

KPSS lisans alanından en az 4 yıllık üniversite bitirmiş ve minimum 60 puan alan adaylar başvuru yapabilecek. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, kurumunda çalışmak üzere personel açığı miktarını listeledi. Buna göre belli illerde açılan bu kadrolara kişiler başvuru yapabilecek. Alımlar en yüksek puandan, en düşük puana kadar sıralama şeklinde olacaktır. 2017 KPSS’ye girme zorunluluğu aranıyor. Kişilerin alan ile ilgili bulunan sertifikası, diploma notu ve sınavdan aldıkları puan ile başvuru yapacakları belirtildi. Online başvurunun ardından sonuçların ne zaman belirleneceği konusunda herhangi bir bilgi aktarımı sağlanmadı.

Minimum 60 Puan Şartı!

Mezun olunan alan dışında devlet memuru olmak ve resmi bir kurumda çalışmak isteyenler için yeni kadrolar açıldığı belirtildi. Başvuruları kurumların sitesine girerek gerekli alanın doldurulmasının ardından kayıt gerçekleştirebilirsiniz. KPSS lisan olmak şartı ile adayların mezun oldukları bölümlere bakılmadan sınav sonuçları ve eğitim bilgileri göz önünde bulundurulacak.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git