Kamuya 40 Bin Personel Alınacak

Kamuya 40 Bin Personel Alınacak

Fetö darbe girişimi sonrasında yapılan operasyonlarla beraber görevden alınan örgüt mensubu kamu personeli sayısının oldukça fazla olması sebebi ile devlet kamuya 40 bin personel alınacağını duyurdu. Bazı kurumlar KPSS puanıyla alım yapacaklarını duyururken, bazı kurumlar da KPSS puanı olmadan alım yapacaklarını duyurdu.

Kamuya 40 bin personel alınacak

KPSS puan şartı istemeyen kurumların iki önceliği bulunuyor: Herhangi bir çocuk esirgeme kurumunda yer almamış olmak ve açılan bölümlere başvururken, her bölümün istediği farklı sertifika ve belgelere sahip olunmak. Bu belge ve sertifikalar için, daktilo ve klavye kullanımı öne çıkıyor. Eğer meslek liselerinden mezunsanız, bölümleriniz gereği atanma durumunda bir adım önde bulunuyorsunuz. Bu şartlar yerine getirildikten sonra yazılı ve sözlü sınavlarla birlikte memurluğa alınıp alınmayacağınız netlik kazanıyor.

12 bin polis alımı yapılacak. Puan şartı ise 60 olarak belirlenmiş. 15 bin sözleşmeli öğretmen alımı için ise 50 puana sahip olmanız yeterli. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) 45 uzman yardımcısı alımı yapacak. En az 70 puan şartı bulunmakta. Hakim ve Savcı adayları için alımların olacağı belirtilmiş. Hava Kuvvetleri sözleşmeli 5 bin er alacağını duyurdu.

KPSS puanı olmadan alım yapan kurumların başında ise Adalet Bakanlığı geliyor. Ceza infaz koruma memuru olarak alınmak için lise mezunu olmanız ve belli şartlara uymanız bekleniyor. 3 binden fazla infaz koruma memuru alımı yapılacak.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git