Kamudaki 3 Bin 220 Kadroya Personel Alınacak

Kamudaki 3 Bin 220 Kadroya Personel Alınacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından gelen açıklamalarda, Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında kamuya 3 bin 220 kadro yerleştireceğini belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, kamuya 3 bin 220 memur kadro yerleştirme yapacağı konusunda yapmış olduğu yazılı açıklamada, Sosyal Hizmetler kanununda 1’inci madde kapsamında sosyal hizmet biçimlerinden faydalanma hakkı kapsamında istihdam hakkı taşıyan bireylerin kamuya atanabilmeleri için 30 Aralık tarihinde alınımların başlanacağı bildirimi duyuruldu.

Kamuda 3 Bin 200 Kadro Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Aile ve Sosyal Politika Bakanlığı, sosyal hizmetler kanunu kapsamında KPSS puanı ile Bin 234 kişi, kura ile alınacak kadro sayısı 986 kişi olarak belinlenmiş ve toplamda 3 bin 220 memur istihdamı sağlanacaktır. Başvurular 30 Aralık ile 13 Ocak tarihine kadar başvuruda bulunabilir ve Devlet Personeli Başkanlığı tarafından tercih işlemleri alınacaktır. Tercihlerin belirlenmesi bu çerçeve planlaması üzerinden gerçekleştirildi ve tercihler belirtilen tarihler arasında E-Devlet üzerinden yapılabilecek.

İki tür atama sistemi geliştiren Sosyal hizmetler kanunu çerçevesinde kura ile yerleştirilecek kişilerde aranan şartlar, ilkokul, ortaokul ve ilköğretim mezunları kura çekilişine katılarak belirlenecek. Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans kapsamındaki mezunlar için KPSS puanı kullanılmış olacak. 2828 sayılı kanun kapsamı gereğince hangi şartların arandığı konusundaki madde hükmünde yer alan tüm bilgileri detaylı bir şekilde ulaşarak inceleyebilirsiniz. Açıklama sonuçları yerleştirme işlemlerine ilişkin tercih kılavuzunun açıklanmasının ardından, Devlet Personel Başkanlığı internet adresinden ve E-Devlet kapısından sonuçların açıklanacağı bildirildi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git