Kamu İhale Kurumu KPSS ile Memur Alacak (Başvuru Şartları)

Kamu İhale Kurumu KPSS ile Memur Alacak (Başvuru Şartları)

Kamu İhale Kurumu resmi internet sitesinden kamuoyuna paylaştığı yazıda KPSS puanı ile Avukat, İletişim Görevlisi ve Büro Görevlisi alacağını duyurdu. Başvuru işlemleri 15 Mayıs’ta başlayıp 26 Mayıs 2017’de sona erecek. Başvuru yapmak için KPSS’den en az 80 puan (KPSSP3) almış olunması gerekiyor. Alınacak bu bölümler ilgili şartlar:

İletişim Görevlisi Olmak İçin

Kamu İhale Kurumu’nda İletişim Görevlisi olmak için başvuru yapacak adayların en az iki yıllık eğitim veren yüksekokul ya da dengi okullardan; Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim ve Halkla İlişkiler gibi ön lisans programlarından mezun olması şartı var. İletişim Görevlisi için alınacak kontenjan 5 kişi.

Avukat Olmak İçin

Kamu İhale Kurumu’nda Avukat olmak için başvuru yapacak adayların Hukuk Fakültesi mezunu olmak ve avukat ruhsatına sahip olması gerekmekte. Avukat olmak için alınacak kontenjan 4 kişi.

Büro Görevlisi Olmak İçin

Kamu İhale Kurumu’nda Büro Görevlisi olmak için başvuru yapacak adayların en az lisans (4 yıllık) eğitim veren; Arşivcilik, Kütüphanecilik, Dokümantasyon ve Enformasyon, Bilgi ve Belge Yönetimi, Türk Dili Edebiyatı, İstatistik, Matematik, İletişim Fakülteleri, İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme, Siyasal Bilgiler, İktisat, Hukuk bölümlerinden mezun olması şartı var. Büro Görevlisi Olmak için alınacak kontenjan 6 kişi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git