Jandarma En Az Lise Mezunu Memur Alımı Başvuruları

Jandarma En Az Lise Mezunu Memur Alımı Başvuruları

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine en az lise mezunu sözleşmeli uzman erbaş alımı gerçekleştirecek. Başvuru hakkında ayrıntılı haberi buradan öğrenebilirsiniz. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılacak sözleşmeli uzman erbaşlık sınavı belirli şartlar taşıyor.

Genel Koşullar

Jandarma Genel Komutanlığı’nın uzman erbaş alımı duyurusuna başvuracak adaylar; En az Lise ve dengi okul bitirmiş olmak, 25 yaşını tamamlamamış olmak, T.C vatandaşı ve erkek olmak gerekiyor. Ayrıca sözleşmeli er ve erbaşlardan en az üç sene görevde kalmış, sözleşme zamanı içerisinde ve başvuru yapılan senenin ocak ayının ilk günü anıyla yirmi dokuz yaşını tamamlamamış olmak, terhisinden üç seneden fazla zaman geçmemiş olması, en az 1.64 boy ortalamasın da olmak, güvenlik soruşturması temiz olmak, askerlik görevini yapmış yada 20 Temmuz 2017’ye kadar bitirmiş olmak koşulu ile başvurabiliyor.

Başvuruda İçin Bulunması Gereken Evraklar

T.C kimlik numarası olan kimlik belgesinin gerçeği,

Nitelikli Belge, Ön Başvuru Evrakı, Kimlik Fotokopisi, Denklik Evrakı, Liseden mezun olduğunu gösteren diploma ya da mezuniyet belgesi, Askerliğini yapanlar için terhis evrakının nüshası, 12 adet vesikalık biyometrik renkli resim, varsa bonservis, ehliyet belgesi, askeri sürücü belgesi, bonservis, başarı belgesi gerçekleri ve fotokopileri, Uzman erbaş sınavına katılacakların gazi ve şehit çocuğu olanlara gazi ve şehit evrakı, 4 tane Güvenlik Soruşturması Ve Arşiv Formu gerekiyor.

Başvuru Zamanı

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı için başvurma tarihi 20 Ocak 2017 olarak belirlenmişti. Sınava katılacaklar en geç 17 Şubat 2017 tarihine kadar www.jandarma.tsk.tr internet sitesinden başvuru yapabilirler.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git