İşkur Tarafından Yayımlanan İş İlanlarına Kimler Başvuru Yapabilir?

İşkur Tarafından Yayımlanan İş İlanlarına Kimler Başvuru Yapabilir?

İşkur 81 ilde faaliyet gösteren, İş ve İşçi bulma kurumu tarafından yayımlanan iş ilanlarının, kursların bulunduğu, alımların yapıldığını duyuran kurumdur. İşkur’un sitesi üzerinden bireylere uygun işler sitede yer almaktadır.

İşkur sitesine T.C numaraları ile üye olup belirledikleri şifre ile kendilerini tanıttıkları bir özgeçmişle iş bulma konusunda bir adım daha önde olacaklardır. Yapılacak alımları il il, ilçe ilçe takip edebilir, mobil uygulama üzerinden de istedikleri her yerde ilan bildirimlerine anında ulaşabilirler.

İşkur’un sitesinde İşverenler tarafından özel sektör iş ilanlarının yayımlanmasının yanı sıra, Kamu kuruluşlarına alım ilanıda yine site üzerinden güncellenmektedir. İşkur da iş ilanlarını takip etmenin yanı sıra her işe başvuruda bulunamıyoruz, çünkü belli başlı şartları ve aşamaları vardır.

İşkur İlanlarına Başvuru Şartları Nelerdir Ve Kimler Başvuruda Bulunabilir?

  • Mesleki eğitim ve bilgilerine sahip olmak
  • Yaş sınırına uygun olmak
  • KPSS şartı aranan ilana uygun olmak
  • Görev alacağı kurum ve kuruluşa ikametgah etmeyi kabul etmek
  • Askerlik şartını taşıyor olmak
  • Ek sertifika-sınav-diploma gibi şartları taşıyor olmak
  • Meslek sahibi ise belgeye sahip olmak.

İşkur’un sitesinde de aynı başvuru şartları geçerlidir. Lise mezunu bir kişi, ortaokul ilanındaki işe başvurusu kesinlikle aranan şartlara uygun olmadığı için kabul edilmiyor. Ayriyeten İşkur’un sizlere sunmuş olduğu İş Ve Meslek Danışmanı faaliyetinden yararlanabilir, açık da bulunan iş ilanlarına başvuru hakkında bilgi sahibi olabilir, daha fazla başvuru koşullarını öğrenmiş olursunuz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git