İşçiler KPSS İle Kamu Personeli Nasıl Olur?

İşçiler KPSS İle Kamu Personeli Nasıl Olur?

işçilerde gerekli şartları sağlaması durumunda artık Kamu Personeli olabilecekler. Bununla ilgili yönetmelikte şu şekilde bilgiler yer alıyor.

Kamu Kurum Ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe göre;

*Girebileceğiniz ve başvuru yapabileceğiniz yerler arasında; İl özel idareleri, belediyeler, bunların kurdukları veya üye oldukları mahallî idare birlikleri ile bağlı kuruluşları, müessese ve işletmeleri bulunmaktadır.

*Bunun yanı sıra bazı kamu ve kuruluşları da kısmi süreli ya da devamlı olacak şekilde işçi alabilirler.

Peki İşçi olarak alınacaklarda hangi şartlar aranıyor;

*2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

*Başvuru yapacak kişilerin 18 yaşını tamamlamış olması,

*Herhangi bir şekilde sicilinizde bir suç bulunmamalıdır. Bu suçlar arasında aklınıza ne gelirse olabilir. Ceza almış affa uğramış bile olsa sicilinizin temiz olması gerekmektedir.

*Giriş yapacağınız Kamu kurum ve kuruluşlarının kendi belirledikleri özel şartları taşımanız gerekmektedir.

*Kamu kurum ve kuruluşlarının bu gerekli işçi alımları ile ilgili duyurular ve haberler Türkiye İş Kurumu internet sayfasında ilan edilmektedir. Bu talepler ilk olarak Türkiye İş Kurumu tarafından uygun görülmektedir. Sizlerde bu şartları yerine getirebilecek durumda iseniz sürekli olarak Türkiye İş Kurumu sayfasını takip edebilirsiniz. Güncel olarak sitemiz üzerinden de güncel duyurulara yer vereceğiz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git