İnfaz Koruma Memuru Başvuruları

İnfaz Koruma Memuru Başvuruları

İnfaz koruma memuru cezaevlerinde görevlilere verilen isimdir. İnfaz koruma memuru. Eskilerin bildiği isimle gardiyan. 2016 yılının son aylarında yapılan KPSS sınavından sonra birçok devlet birimi memur alımları için ilanlarını vermeye başladı. Bunlardan bir tanesi İnfaz Koruma Memuru alımları. En son ilgili komisyonların resmi gazetelerinden yayınlandıkları bilgi yaklaşık 300’den fazla İnfaz Koruma memurunun alınacağı oldu. Başvuru tarihi 02 Ocak 2017 itibariyle başlayacak 15 Ocak günü son bulacak. 2016 KPSS sınavından en az 70 puan almak dışında birçok farklı özellik aranıyor infaz koruma memurlarında.

İnfaz Koruma Memuru Olmak İçin Gerekli Şartlar.

Bu mesleği yapmayı düşünenlerin en az Lise mezunu olmaları ve en son yapılan KPSS sınavından en az 70 puan almaları gerekiyor. 18 yaşını doldurmuş ve 30 yaşını aşmamış kişiler infaz koruma memuru olabilirler. Boy ve kilo sınırlamaları da bulunan infaz koruma memurları bu özellikler dışında sözlü bir sınava tabi olacaklar. Sözlü sınavdan önce boy ve kilo testine girecek infaz memurlarında en az 1.70 boy aranmakta.

İnfaz Koruma Memuru Mülakatı

İnfaz Koruma memurları başvuruları kabul gördükten sonra ilgili komisyonlarca Şubat ayında sözlü bir sınavdan geçmek zorundalar. Bu sınavda meslek bilgileri, Atatürk ve kişisel bilgiler ile ilgili bir dizi soru sorulacak. Bu sorulardan en az 70 alması gerekiyor infaz koruma memuru adaylarının. Alımlar en yüksek puandan düşüğe doğru yapılacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git