İnfaz Koruma Memuru Alımı 2017

İnfaz Koruma Memuru Alımı 2017

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde Ceza İnfaz Kurumlarında görevlendirilmek üzere 4000 İnfaz Koruma Memuru alınacağı duyuruldu. İnfaz Koruma Memuru alımları için aranan en önemli şart ise en az 2 yıl Uzman Erbaş olarak görev yapan adayların başvuru yapması halinde İnfaz Koruma Memuru Adayı olacakları belirtildi.

Uzman erbaş olamayan adaylar ise KPSS puanlarına göre değerlendirileceği açıklandı. Başvurular 19 Aralık 2016 tarihinde başladı ve 23 Aralık 2016 tarihinde son buldu. Yapılan başvuru neticelerine göre İnfaz Koruma Memuru adayları sözlü mülakata çağrılarak diğer aşamadan geçecekler.

Darbe Girişi Nedeni ile Açığa Alınmalara Bağlı Olarak Kamu Personeli Açığı Bulunuyor

15 Temmuz darbe girişimi nedeni ile açığa alınan kamu personelinin fazla olması ve yoğun sayıda tutuklamaların olması nedeni ile Ceza İnfaz Kurumlarının kapasitesinin üzerinde hükümlü tutuklu barındırması nedeni ile görevli İnfaz Koruma Memuru sayısı yetersiz gelmeye başladı. Güvenlik zafiyeti oluşturmamak için kısa süre içerisinde 4000 İnfaz Koruma Memuru alımı yapılacağı, adayların mülakat aşamasından geçtikten sonra güvenlik soruşturmalarının yapılacağı belirtildi.

Güvenlik soruşturmasında sorun olmayan adaylar Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürlüğünün açıklayacağı tarih ve kurumda görevlerine başlayacakları açıklandı. Özellikle Jandarmada görevli uzman erbaşların en az 2 yıl görev yapması şartı ile sınavsız bir şekilde İnfaz Koruma Memuru olabilecekleri haberinden sonra birçok kişi İnfaz Koruma Memuru olmak için başvuru yaptı.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git