İl Dışı Nakilde, Öğretmenlerin En Çok İlgi Gösterdiği Kadrolar

İl Dışı Nakilde, Öğretmenlerin En Çok İlgi Gösterdiği Kadrolar

Kamu personeli seçme sınavı ile devlete atanmak için uğraşan öğretmenlerin atandıktan sonra belirli bir süre bulundukları yerde görev yapmaları gerekiyor. Görev süresini tamamlayan öğretmenlerin il dışı nakil ve tayin hakları doğuyor. Tabi ki bu nakil durumunda öğretmenlerin yoğunlukla tercih ettiği bölgeler bulunmakta. Peki, il dışı nakilde, öğretmenlerin en çok ilgi gösterdiği kadrolar neler?

İnternet’ten yapacağınız araştırmalar üzerine öğretmen atama ve yer değiştirme robotları sayesinde atanmak istediğiniz ya da nakil olmak istediğiniz yeri kolaylıkla bulabilirsiniz. Öncelikle robot üzerinden yaptığınız ilk aramada öğrenim bilgileri, atama türü ve il seçenekleri kılavuzda karşınıza çıkacaktır. Tercih yapacağınız yeri bu kılavuzdan fikir alarak, her bir okul için karşınıza çıkan okul detayı ve kadro açığını görüntüleyebilirsiniz. Tercih robotunun bize sunduğu diğer bir seçenek ise karşınıza çıkan il seçeneklerinden ve okullar arasından size yakın olanı favorilerinize ekleyerek oradaki yoğunluk hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Öğretmenlerin nakil için en ilk tercih ettiği ve en popüler olan kadrolar genel olarak ülkemizin batı bölgesindeki şehirlerde bulunan okullar oluyor. Bu şehirler arasında genellikle tercih edilenler ve kadro açığı bulunan şehirler şöyle. Öğretmenlerin yoğunlukla tercih ettiği şehirler arasında Bursa, Yalova, Denizli, Muğla, Antalya, Kocaeli, Manisa, Mersin, Balıkesir, İzmir, Aydın, Konya, Eskişehir, Afyon, Çanakkale gibi şehirlerimiz bulunuyor. Elbette tercih edilirken önce şehir ön planda oluyor. Ancak kadro açığı bulunan okulun merkeze yakın olması ve bulunduğu yerin şartlarının öğretmenlere uygun olması da oranın tercih edilmesi açısından önemli bir yere sahip.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git