İçişleri Bakanlığı Özel Harekat Polisi ve Memur Alımı

İçişleri Bakanlığı Özel Harekat Polisi ve Memur Alımı

Son dönemlerde çok fazla yaşanan terör olayları sonrası oluşan polis ihtiyacıyla birlikte hükümet tarafından 10 bin polis alımı yapılması bekleniyor. 10 bin polis alımı konusundaki beklenen müjdeyi ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu verdi. Karaman’daki POMEM mezuniyet töreninde konuşan Soylu, 10 bin Polis memuru alımı yapacaklarını ve bu ilanın en kısa süre içerisinde verileceğini belirtti.

Alımlar Ne Zaman Yapılacak?

Binlerce gencin merakla beklediği özel harekat polisi ve memur alımı haberi Bakan Soylu’ dan gelen haberle umutları tazelemeye yetti. Emniyetin personel sayısını güncellemeye ve artışını sağlamaya yönelik çalışmaların sürdüğünü ve bu nedenle mezun olan gençlerin bir an evvel mesleklerine başlayabileceğini ifade eden Soylu, bir yandan da yeni polis memuru adaylarının alınacağı sözlerine ekledi. 10 bin polis memuru alımı için en kısa zamanda ilanların verileceğini ve neredeyse ilan aşamasında olduklarını açıklayan, mülakatlar ile alınacak kişilerin özel harekat polisi olabileceğini belirtti.

20.Dönem POMEM sonrası beklentilerin konuşulması gündeme gelirken polis memuru adaylarının en fazla merak ettiği konu ise yaş ve askerlik şartı olurken daha evvel yapılan alımlarda bu şartlar nedeniyle binlerce aday başvuru dahi yapamadığı için çeşitli tepkiler doğmuştu. Emniyet Genel Müdürlüğünün polis ve özel harekat polisi kadrolarında çalışmak istediği adaylara yönelik yaş ve askerlik şartının değiştirilmesi ve ön lisans mezunlarının da başvuru yapma fırsatının olması için sosyal medya üzerinden imza kampanyaları düzenlenmişti.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git