Hangi Kurum Kaç Memur Alacak?

Hangi Kurum Kaç Memur Alacak?

Herkes dört gözle ve heyecanla devlet kadrolarında açıklanacak olan boş kontenjanları ve bu kontenjanlara alınacak olan memur sayılarının dağılımlarının açıklanmasını bekliyor.

Özellikle de ülkemizin son zamanlar da yaşadığı olumsuz olaylar nedeni ile bir çok kamu kuruluşundan görevden alımlar olmuş çok sayıda kamu kurumu koltuğu boş kalmıştır. Bu koltuklara tartışmasız birileri oturacak ama ne zaman ve neye göre oturacağı tüm işsizler ve devlet memuru olmak isteyenler tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

Devlet kadrolarının bu kadar hızlı boşalması nedeniyle 2016 ekim ayında yapılacak KPSS sınavının da öne çekilebileceği söylentileri var ama resmi ve ilgili kurumlardan henüz herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Özellikle de askeri personel olmak isteyen yada şuan da askeriye bünyesinde çalışıp pozisyonunu yükseltmek isteyenler için bir fırsat doğmuş durumda. Aynı şekilde hızlıca boşalan kurumlar arasında vergi daireleri il nüfus müdürlükleri çeşitli bakanlıklar ve emniyet müdürlükleri ile b grubu kamu kurum ve kuruluşlarını sayabiliriz.

Hangi kuruma kaç kişinin alınacağı yada yapılacak KPSS sınavı ve diğer sınavlar sonrasında ne kadar boş kontenjan açılacağı bilinmiyor henüz ama yaşanan malum olaylar sonucunda açılacak olan kontenjanların ve yeni alımlar neticesinde işsiz olan ve yeni mezun olan birçok kişinin bundan sonra ki dönemlerde devlet bünyesinde çalışarak hayatını garantiye alacağı kesin bir şey.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git