Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?

Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı duyurduğu ilan ile birlikte memur alımı yapılacağını açıkladı. Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sitesinde yayınlanan ilana göre lise, ön lisans ve lisans mezunu memur alımı yapılarak GTB bünyesinde görevlendirileceği duyuruldu.

Başvurulacak Kadrolar

İlan detayında alım yapılacak kadrolar da açıklandı. Buna göre Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde memur statüsünde Mühendis, Kimyager, Tekniker, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Veznedar, Ambar Memuru, Satış Memuru ve Şoför pozisyonları için alım yapılacak. Alım yapılacak olan iller ise İstanbul, İzmir, Ankara, Mersin, Van, Diyarbakır ve Kocaeli olarak duyuruldu.

Kimler Başvurabilir?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın memur alım ilanına başvurmak için bazı kriterleri barındırmak gerekiyor. Adayların öncelikle 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde bulunan şartlara kesinlikle sahip olmaları gerekiyor. Yine başvuruda bulunacak adayların en az lise mezunu olması istenirken KPSS şartı da aranan kriterler arasında. Buna göre eğer lisans mezunu iseniz 2016 yılı KPSS3 puan türünden, ön lisans mezunu iseniz KPSSP93 puan türünden ve lise mezunu iseniz KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmalısınız.

Başvuru ve Sınav Tarihleri

Başvuru yapacak olan adaylar bakanlığın resmi internet sitesi olan www.gtb.gov.tr adresine girerek 1-10 Şubat 2017 tarihleri arasında başvurularını tamamlamaları gerekiyor. 24-28 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacak sözlü sınav ile en az 70 puan almış olma şartı aranacak.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git