Gümrük Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Gümrük Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı
Gümrük Bakanlığı yaptığı açıklamada bakanlığın bilgi işlem dairesi bünyesinde çalışmak üzere 14 sözleşmeli alım yapacağını duyurdu. “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliğin 8. maddesi uyarınca, 2014 ve 2015 KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır.) ile yabancı dil puanın yüzde 30 (otuz) unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak (bu sıralamaya göre son sıradaki adayla aynı puanı alan adaylarda sınava katılmaya hak kazanacaklardır.) bu şartları sağlayan 140 aday sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır.

Bakanlık 21-25 Mart tarihleri arasında yapılacak olan sözlü mülakata katılmaya hak kazanan kişiler ilerleyen günlerde sizinle paylaşılacaktır. Sözlü sınavda da başarılı olacak 14 kişi sözleşmeli olarak iş başı yapacaktır.

Genel Şartlar
Sözlü mülakata hak kazanabilmek için fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denk olan Yüksek öğretim Kurulunca kabul edilmiş̧ yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak gerekmektedir.

Bilgisayar kullanımına hakim olmak ve bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmak.

Programlama dillerini bilmek(en az 2 tane)

Sizlerde bu şartları sağlıyorsanız başvuruda bulunabilirsiniz.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git