Gıda Ve Tarım Bakanlığı Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

Gıda Ve Tarım Bakanlığı Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

Pek çok kişinin merakla beklediği Gıda ve Tarım Bakanlığı tercihlerinin ne zaman olacağı ile ilgili binlerce kişi bekleyiş içine girdi. KPSS tarihleri yaklaşırken son tercih olan bu tercihler 1677 sözleşmeli personel alımı yapılacak olan tercihlerde; 550 ziraat, 400 gıda, 80 su ürünleri, 10 balıkçılık, 71 harita, 566 veteriner ve 1111 mühendis alımı yapılacak.

26 Nisan – 2 Mayıs tarihleri arasında başvurulacak olan tercihlere KPSS P3 puan grubundan en az 50 puan alan adaylar başvurabilecekler. ÖSYM’nin internet sitesinden başvurulacak olan bu tercihler için dört gözle bekleyen adaylar, puanları yüksek olan adayların öncelikli olarak yerleştirileceği bir sıralama ile yerleşecekler. Adayların tercih yaparken dikkat etmeleri gereken en önemli husus, başvuru şartları olmaktadır. Başvuru şartlarının dikkatli olarak incelenmesi ve şartlara uygun olan adayların tercih yapması gerekmektedir. Birçok kişinin heyecanlı bir süreç içinde beklediği tercih sonuçlarının Haziran ayının ilk haftalarında açıklanması bekleniyor.

KPSS lisans sınavının yaklaştığı ve kısa bir süre sonra yapılacağı bu dönemde yeni sınavdan sonra tercih yapamayacak olan eski adayların son şansı olan bu durum birçok adayı da germektedir. Sürekli değişen şartlar ve tercihler adayların istikrarlı bir şekilde hareket etmelerini engellemektedir. Birçok kişi tercihlerini yaptıktan sonra gergin bir bekleyiş sürecine girmiş ve iş arayışlarına hız kesmeden devam etmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git