Gıda Tarım Bakanlığı 2058 Sözleşmeli Personel Alımı

KPSS den 50 Puan Yeterli! Gıda Tarım Bakanlığı 2058 Sözleşmeli Personel Alacaktır

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz gün yayımlanan ilan duyurusu kapsamında kuruma binlerce personel alımı gerçekleşecektir. Peki kimler başvurabilecek, başvuru sürecinin ayrıntıları neler? Yazımızda…

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafınca 20 Haziran 2017 tarihinin ilk dakikalarında Devlet Personel Başkanlığı resmi web sayfasında yayımlanan personel alım ilanları ile kuruma alımlar yapılmaktadır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bu kapsamda KPSS den en az 50 puan ile 2058 Sözleşmeli Personel Alınacaktır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2058 personel alımını bu şekilde açıkladı; gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 657 sayılı devlet memurları kanununun 4/b maddesine göre sözleşmeli mühendis ve veteriner hekim alımı yapılacaktır.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 23 Haziran 2017 tarihinden itibaren başvuruları başlayacak olan 2058 personel alımıyla ilgili kuruma 1341 Mühendis, ( 874 Ziraat, 328 Gıda, 96 Su Ürünleri, 10 Balıkçılık Teknolojisi, 33 Harita Mühendisi ) 717 Veteriner Hekim alımı gerçekleştirilecektir. Bu alımlar kapsamında başvurular yapılarak memur olunabilir.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından personel alımına başvurular 29 Haziran 2017 tarihine dek sürecek olup, memur adayların Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne şahsen başvurması gerekmektedir. Bu başvurularda istenen belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git