Gelir Uzman Yardımcılığı Alımı’nda İİBF Mezunları’na Şok!

Gelir Uzman Yardımcılığı ilanını büyük bir heves içinde bekleyen İİBF mezunları’na sonunda Müjdeli haber geldi demek isterdik Lakin, müjde bir tarafa ortada çok vahim bir durum var. 180 Gelir Uzman Yardımcılığı için İlana çıkan Maliye Bakanlığı alan sınavlarına girip birçok puan türü’nü alan İİBF mezunları yerine bu alımda Mühendisleri tercih etti.

Evet yanlış duymadınız 180 Gelir Uzman Yardımcılığı İlanı’na Bu işin eğitimini gören ve liyakat esaslarına uyan İİBF mezunları maalesef başvuramıyor. Önceki GUY alımlarında alım İİBF mezunlarından Alan sınavına hazırlananların sahip olduğu p35 Puanı ile yapılıyordu.

Bugün alıma çıkan ilanda ise İİBF mezunları’na adeta soğuk duş etkisi yaratan bir tablo var. Açılan ilanda; ”Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Elektronik ve Haberleşme, Endüstri ve Yazılım mühendisliği mezunu 140, Matematik ve İstatistik mezunu 40 olmak üzere 180 gelir uzman yardımcısı alınacak” yazmaktadır

Yani kısacası ; Bu Alıma sadece Mühendislik mezunları başvurabiliyor ve alım için P3 puan türü tercih edilecek. Şimdi alıma biraz iyimser yaklaştığımızda Maliye Bakanlığı’nın sistemleri için Muhakkak ki Yazılım, Bilgisayar mühendisleri lazımdır alımda yapılması gayet normaldir. Fakat bu noktada AKıllara takılan soru şu olmakta ; Neden Gelir Uzman Yardımcılığı Unvanı altında Mühendis Alımı yapılmakta ?

İİBF Mezunları Sosyal Medya’da attıkları mesajlarla bu duruma sert tepki göstermektedir. İİBF mezunlarının çilesi ne zaman bitecek bilemiyoruz ama Merkezi Alımlarda Kadrolarının 4001’e dağıtılmasından sonra Alan kadrolarının’da diğer bölüm mezunlarına açılması kendilerini umutsuzluğun içine sürüklemektedir.


Gelir Uzman Yardımcılığı Alımı’nda İİBF Mezunları’na Şok! Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. ibrahim95 diyor ki:

    kardeşim sen yazılanı okumuyosun galiba madem teknik personel alınacak ne diye adına gelir uzamanı diyor gelir uzmanlığı ile veritabanının networkun ne alakası var? Hangi personeli alıcaksan o isimle açarsın ilanı!

  2. ÖmerÖzer diyor ki:

    İİBF mezunları mı? Arkadaş gib teknik personel alıyor, iibf mezunları gib in databesini, web ağlarını, networkunu, işletim sistemlerini kontol edebiliceklerdi de onları almadılar mı?
    Şaka mısınız ne siniz habere bak!

Sayfa başına git