Gazi Ve Şehit Yakınlarını Atama Töreni

Gazi Ve Şehit Yakınlarını Atama Töreni

27 Ekim 2016 tarihinde saatler 12.00’ı gösterdiği esnada yapılan gazi ve şehit yakınlarını atama töreni Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Kanal 24, NTV ve daha bir çok kanal da yayınlanan törene sayın Cumhurbaşkanımızın sözleri damga vurmuştur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Türk milleti için askerlik şerefinin sadece üniforma giymekle mümkün olamayacağını, ordunun ise sadece askerleri değil tüm Türk halkını işaret ettiğini ve halkı adına şehadet unvanının yüce bir onur duygusu olduğunu sözleri ile tören de bulunan tüm konuklara beyan etmiştir. Sözlerini bu milletin üyesi olduğuna dair Allah’a şükrederek sonsuzlaştırmıştır.

Erdoğan İstiklal Marşı’ndan bir kesit ile seslendirme yaparak 15 Temmuz günü yaşanan askeri darbe girişimine karşı koyan yüce gönüllü halkına Seyit Onbaşı benzetmesi yapmıştır. Bilindiği üzere Seyit Onbaşı Çanakkale destanının unutulmaz örneğidir. Çanakkale de yaşanan Deniz Savaşların da düşman gemileri Morto açıklarını ve Seddü’l Bahir tepelerini devamlı bombardıman altında tutmaktaydı. Bu nedenle Türk mukavemeti git gide azalmaya başlamış Tğrk askerleri şehitlik mertebesine ermeyi bekler olmuşlarsa da yine de son güçlerine kadar savaşa devam etmekteydiler. Bu esnada İngiliz gemisinden gelen büyük bir top Morto kıyı sırtında bulunan topçu birliğini tümden yok etmiş içlerinden sadece Seyid Ali Çavuş kurtulmuştur. Karşılaştığı manzara karşısında büyük acı yaşayan Seyid Onbaşı 3 kişinin dahi zar zor kaldırabileceği topu kendisi tek başına kaldırmış ve topun namlusuna yerleştirerek düşmanı hedef almıştır.

İşte Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz günü darbesinde ki Türk halkını da kendi canını feda edecek kadar yürekli ve cesur kılmıştır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git