Fakülte Mezunu Subaylar Lisans Diploması da Alacak

Fakülte Mezunu Subaylar Lisans Diploması da Alacak

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine geçici olarak kayıt tarihi, 14 Ağustos tarihi olarak belirlendi. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) de Yükseköğretim Programları ve de Kontenjanları Kılavuzu, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin internet sitesinden yayımlanmaktadır.

Kılavuzda, 31 Temmuz 2016 tarihli Resmi Gazete de yayınlanan 669 sayılı KHK ile de kurulan Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine girmeyi isteyen adaylar adına genel başvuru koşulları da yer almaktadır. Bu sisteme göre, başvuruları kabul edilen adaylar, 28 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında fiziki yeterlilik ve de mülakata alınacak, 14 Ağustos da geçici kayıtlarını yaptıracaklarıdır. Başvuruda bulunan adaylardan ise belirlenen miktarda sınav ücreti alınacak ve Şehit, gazi eş ile çocuklarından ise sınav ücreti alınmayacaktır.

Ön başvurusu alınan erkek ve de kadın adayların ise ayrı ayrı olmak üzere, her bir aday YGS-5 ve de YGS-6 puan türlerinde aldıkları puanlardan en yüksek olanı ise esas alınarak sıralanacaktır. Erkek ve de kadın öğrenci kontenjanının en az 10 katına kadar aday, şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılacaklardır. Lakin şehit ve gazi eş ile çocukları, sıralama şartı olmaksızın şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılacaklardır. Yapılacak fiziki yeterlilik ve de mülakat sınavlarında başarılı olan adaylar, seçim aşamalarında aldıkları puanlara ve de 2017 yılı Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) TM puan türleri sonucuna göre tekrar sıralanacaklardır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git