En Az Orta Öğretim Mezunu Zabıt Katipliği Alımı İçin KPSS Taban-Tavan Puan Sıralaması Tahmini

En Az Orta Öğretim Mezunu Zabıt Katipliği Alımı İçin KPSS Taban-Tavan Puan Sıralaması Tahmini

Adalet Bakanlığının Ağustos ayının başında yayımladığı ilanda zabıt katipliği için 300 tane Adalet Bakanlığı için 300 personel atanacaktır.

Adalet Bakanlığının yayımladığı personel alım ilanına başvurular 17 Ağustos 2017 tarihinde başlamıştır. İlana yapılan başvuruların son tarihi ise 5 Eylül 2017 dir. Bakanlığın yayımladığı ilana başvuru yapılacak iller İstanbul, Ankara ve İzmir’dir. İstanbul’dan yapılan alım 70, Ankara için yapılan alım 104, İzmir’den yapılan alım ise 20 dir.

Başvuruda Aranılan Şartlar

  • Lisans mezunları için 35 yaşını doldurmamış olmak,
  • En az lise dengi bir okuldan mezun olmak,
  • KPSS sınavında 70 ve 70 puanın üstünde almış olmak.
  • Üniversitelerin bilgisayar bölümünden, adalet meslek yüksek okulları, meslek yüksek okullarının adalet bölümünden, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya ticaret liselerinin ticaret veya bilgisayar bölümlerinden birini bitirmiş olmak,
  • Yukarıda sayılanlar dışında, MEB tarafından onaylı daktilo veya bilgisayar kullanımı sertifikasına sahip olmak,
  • Onparmak klavye sınavlarından başarılı olmak,

KPSS Taban ve Tavan Puanı

Yapılan alım sayılarının az sayıda olması KPSS’den düşük alanları hareketlendirdi. KPSS puan sıralamasının kaçtan başladığı bilinmediği için bilinen bir rakam verilemiyor. Puan sıralamasının 80’ın altına düşmesi bekleniyor. Puanların 80 altına düşmesi de başvuracak adayların çoğalmasına sebep oluyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git