En Az Lise Mezunu Mülakatsız Kamuya 4 Bin Personel Alımı Yapılacak

En Az Lise Mezunu Mülakatsız Kamuya 4 Bin Personel Alımı Yapılacak 

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanları ile kamu kuruluşlarına dört bin personel alımı yapılacaktır. KPSS puanları ile atama hayalini kuran memur adaylarının beklediği gün sonunda geldi çattı. Merkezi atamalarda heyecan sonunda başladı başladı. En az lise mezunu mülakatsız kamuya dört bin personel alımı yapılacak bu şartlarda tercihler başlamaktadır.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanları ile kamuya dört bin personel alımı yapılacaktır. KPSS puanları ile atama hayali kurmakta olan memur adaylarının beklediği gün sonunda geldi çattı. Merkezi atama heyecanı artık başladı. ÖSYM tarafınca yayımlanan başvuru kılavuzu ve de Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan tercih kılavuzu memur adaylarının akınına çok fazla sayıda uğrarken,  tercih zamanı da tam anlamı ile başlamış oldu. An itibari ile ÖSYM resmi sitesi üzerinden 2 merkezi atama adına tercih alınmaktadır. Adaylar ais.osym.gov.tr sitesine giriş yaparak buradan tercihlerini yapılmaktadır, daha sonrasında ise ÖSYM resmi sitesinden ve ya bankalar aracılığıyla tercihler ücretini yatırılmaktadır. Tercihler ise, KPSS 2017 tercih süreci Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından sözleşmeli personel alımı adına tercih işlemleri 29 Haziran 2017 tarihine kadar devam edecek.

Bu şartlarda Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) atama gerçekleştirilerek, puanınıza göre atanma ihtimalinizi artırabilirsiniz. Hayalini kurduğunuz memurluğa girerek rahat bir yaşam sürebilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git