En Az Lise Mezunu 1500 Zabıt Katibi Alımı

En Az Lise Mezunu 1500 Zabıt Katibi Alımı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın 2016 yılının şubat ayında yapmış olduğu zabıt katibi alımı için son noktaya gelindi. Bilindiği üzere Adalet Bakanı Bekir Bozdağ 2016 yılının şubat ayında 3 bin zabıt katibi alımı yapılacağını belirtmişti. Geçtiğimiz aylarda yapılan 1500 Zabıt Katibi alımı 2014 KPSS ortaöğretim/önlisans, 2016 lisans puanlarına göre tamamlanmıştı. 2016 yılında ise KPSS’ye giren adaylar için yeni alımlar bekleniyor.

Adaylar Merakla Müjdeli Haberi Bekliyor

Adalet Bakanlığı tarafından Zabıt Katibi alımlarının 2016 yılında mı yoksa 2017 yılında mı olacağı hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı. Terör örgütü FETÖ ile yapılan mücadele sürecinde ihraç edilenler ve açığa alınanlardan kaynaklanan ciddi bir zabıt katibi kadro açığı olduğu tahmin ediliyor. Adayların ve KPSS’ye girenlerin merakla beklediği duyurulardan biri olan bu pozisyon için kamuoyunda pek çok soru cevaplanmayı bekliyor. Daha önce de yapılan bazı duyurular da 2016 yılının sonuna doğru ve yıl bitmeden Zabıt Katibi alımlarının yapılacağı ve tamamlanacağı söyleniyordu. Ancak FETÖ operasyonlarına binaen devam eden araştırma ve soruşturmaların bu süreci etkilediği düşünülmektedir.

Adalet Bakanlığın’dan bir konuyla ilgili her an gelecek olan yeni bir açıklama söz konusu olmakla birlikte bu pozisyon için başvuru yapacak olan adayların klavye kullanabilme yeteneklerinin çok hızlı ve gelişmiş olması gerektiği bilinmekte birlikte yapılan resmi mülakatlarda 3 dakikalık sürede adayın 90 kelimelik yazı yazması da kesinlikle gereklidir.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git