Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı
İşsizlik oranların günden güne artması ve bir çok üniversite mezunun da işsiz kaldığını düşünürsek açılan her iş ilanı o derece önem kazanmaktadır. Özellikle kamu kurumları söz konusu olduğunda bu tür işlere katılım oranı da bir hayli yüksek olmaktadır. Sizlerde eğer ileriye dönük hayalleriniz ve güzel bir işe sahip olma hayali ile yaşıyorsanız bu iş ilanını sakın kaçırmayın.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Sözleşmeli Personel alımı yapacağını duyurması ile birlikte bir çok kişinin dikkatleri bu noktada toplandı. Bizde sizin için ufak bir araştırma yaptık ve alım yapılacak bu sözleşmeli personel şartları neler hep birlikte göz atalım.

Sözleşmeli personel alımı için nereye, nasıl başvurulur? İşte cevabı haberimizde…

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

ALINACAK (SÖZLEŞMELİ) PİLOT İLANI

(2016 – 1. DÖNEM)

1. GENEL HUSUSLAR

a) Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında Merkez Sınav Komisyonunca yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınav sonucuna göre Sözleşmeli Pilot unvanında (657 sayılı DMK/4-B md.) Ankara iline 2 (iki) Uçak Pilotu, Van iline 1 (bir) Helikopter Pilotu, Diyarbakır iline 2 (iki) Helikopter Pilotu alınacaktır.

b) Adaylara atama onayları hariç yapılacak tüm tebligatlar ve duyurular www.egm.gov.tr internet adresinden yapılacak olup adaylara ayrıca yazılı tebligat gönderilmeyecektir.

c) Tüm aşamalarda başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan adayların işlemleri iptal edilecektir.

d) İşlemler başvurulan İl Emniyet Personel Şube Müdürlüğü tarafından Bilgisayar Sistemine kayıt edilecek olup adaya “Başvuru Formu” çıktısı imzalatılarak bir örneği verilecektir. Sözlü ve/veya uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar imzaladıkları bu “Başvuru Formu” nu ve ilanda istenilen belgeleri sınava getirmek zorundadır. Adaylar Başvuru Formunda aksaklık görmesi halinde görevli personele düzelttirilip, yeniden imzalayacaklardır. (Başvuru formundaki bilgiler yapılacak işlemlere esas alınacak olup, beyan edilen yanlış bilgilerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.)

e) Başvuruda bulunacak adaylar hakkında, “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” ın Ek 1. maddesindeki; ” Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmü doğrultusunda işlem tesis edilecek olup bu kapsamda bulunanların başvuruları kabul edilmeyecektir.


Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. VOLKAN diyor ki:

    VOLKAN CAN 13/012/2016 YILLINDA POLİS KPSS SINAV,INA GİRDİ KAZANDI VE POLİS ÖZEL HAREKATÇI OLDU

  2. VOLKAN diyor ki:

    VOLKAN CAN 13/012/2016 YILLINDA POLİS KPSS SINAV..INA GİRDİ VE KAZANDI VE POLİS ÖZEL HAREKATÇI OLDU

Sayfa başına git