Ekpss Kura Yerleştirme Sonuçları

Ekpss Kura Yerleştirme Sonuçları

EKPSS, engelli olduğunu kurum ve kuruluşlardan aldığı bilgi ve resmi belgelerle ispat etmiş ilköğretim, ortaokul ve üst düzey eğitim kurumlarından mezun olmuş kişilerin, çeşitli devlet sektörü düzeylerine memur olarak atanmak için girmiş olduğu sınavdır. Açılımı Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı’dır. Bu sınava girecek kişilerin taşıması gereken tüm özellikler ve kurallar Engelli Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu’nda belirtilmiştir. Bu kılavuz ÖSYM’nin ( Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) resmi sitesinde, ayrıntılı olarak yayımlanır.

EKPSS sınavına girmiş ve başarılı olmuş olan adayların, kadrolara yerleştirme sürecinin başlangıcında kura çekimi yapılır. Bu kuralar gizli değil, her zaman resmi Noter huzurunda açık bir şekilde gerçekleştirilir. Kura çekilişi yapılırken kişilerin engel düzeyi baz alınmadan, herkese eşit olarak davranılır. Kura çekilişinden sonra EKPSS Kura Yerleştirme Sonuçları yine ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan https://sonuc.osym.gov.tr adresinden açıklanır ve buna kolayca ulaşmak mümkündür.

Adaylar yerleştirme sonuçlarına, belirtmiş olduğumuz internet adresi üzerinden T.C Kimlik numaraları ve kendilerine özel olarak belirlenen şifreleriyle giriş yaparak öğrenebilirler. İnternet ortamı bu kadar gelişmemişken, sonuç belgeleri adaylara posta yoluyla gönderilmekteydi. Teknolojinin gelişmesiyle bu durum ortadan kaldırıldı ve adaylar site üzerinden, sınav sonuçlarına ilişkin tüm bilgi VE belgelere sorunsuz olarak ulaşmaktadır. Yani adaylara, bununla alakalı olarak belge basılmaz ya da gönderilmez. Sonucunu öğrenen adaylar, atandıkları kurumla bağlantıya geçerek görevlerinin başına geçmektedirler.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git