EGM KPSS Şartsız 7.000 Bekçi Alımına Dair Bilgilendirme

EGM KPSS Şartsız 7.000 Bekçi Alımına Dair Bilgilendirme

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ve bünyesine 7000 bekçi alımı yapacağını müjdelemişti. Aradan geçen bu süre boyunca ise, kurumdan ilan duyurusu yayımlanmamıştır.

Adayların heyecan içinde beklediği ve araştırmalarını detaylı bir şekilde sürdürdüğü İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü 7000 bekçi alımına dair ilk olarak 7000 kişilik Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımının Ankara Büyükşehir, Gaziantep Belediyesi, Adana, Hatay ve Mersin gibi büyük şehirlerde yoğun olarak gerçekleşmesi beklenen İçişleri Bakanlığı ve EGM bekçi alımlarında adayların lise ya da dengi bir okuldan mezun olması ve askerlik görevini tamamlamış olması ve 30 yaşından küçük olmak kaydı ile 1 senedir çalışmayı düşündüğü ilde ikamet etmesi gerekmektedir.

İkametgah Şartı Gerekli

Kamu kurum ve kuruluşlarına açıktan ve kadrolu personel alımları konusunda en son yayımlanan iki KHK ile birlikte çeşitli düzenlemeler de hayata geçmiştir. Bunlardan en ilgi çekenlerinden birisi de 7 bin kadro ihdasının gerçekleşmesi olmuştur. Müdürlüğe verilen 7 bin bekçi alımı ile ilgili daha önceleri de çeşitli haberler yapılmıştı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün son olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi çarşı veya mahalle bekçisi alımı yaptığını ve bu atamalarda ikametgah gibi şartlar arandığını bildirmiştir. Ama bu genel anlamda bütün ilanlarda ikametgah şartı olduğu anlamına gelmemektedir. Geçtiğimiz yıl yapılan Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarına dair çeşitli illerden adaylar da başvurmuştur. Atamalarda askerlik şartının olmasını şimdiden söylemek mümkün ve yaş ile diğer şartların esnetilip esnetilmemesi ise zamana bağlı.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git