Diyanet Kpss Şartı Olmadan Naklen 200 Kişi Alım Başvuruları

Diyanet Kpss Şartı Olmadan Naklen 200 Kişi Alım Başvuruları

Diyanet İşleri Başkanlığı adı altında çalıştıracağı 200 personel başvurusu açmıştır. Başvurular 8 Ağustosta son bulacaktır. Henüz başvuru yapmayan adayların ve bu alanda çalışmak isteyen kişilerin 16:30 a kadar başvurularını Diyanet İşleri Bakanlığı’nın resmi internet sayfasından yapmaları gerekiyor. İnternet üzerinden başvuru yapamayacak adaylar için bakanlık himayesi altında çalışan birimlere giderek buralarda başvurularını yapabilirler. İl Müftülükleri, Dini Eğitim Merkezi gibi.

Başvuru Şartları ve Aranan Özellikler

KPSS’ye girmiş ya da girmemiş adayların başvurabileceği bir alandır. Devlet memuru olarak çalışıyorsanız, dini eğitim üzerinde bir bölümden mezun iseniz ve 2-4 yıllık bir üniversiteden mezun iseniz bakanlığın sitesinden formu doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Diğer unsurlar ise erkek olmak zorunludur. Aynı şekilde hafız ve İmam Hatip Lisesi mezunu olmanız yeterli olacaktır. Meslek bilgilerine hakim ve kendini bu alanda geliştirmiş kişilere ihtiyaç duyulmakta. Kur’an kursu öğretmeni ve öğreticisi olanlar için öncelikli alımlar yapılacaktır.

Son Başvurular 8 Ağustos!

Diyanet Bakanlığı bünyesinde kurs alıp, memur olmak isteyenler için son gün 8 Ağustos olarak belirlenmiştir. Bakanlığın aradığı aday özelliğine göre oluşturduğu başvuru formu resmi sitede mevcuttur. Saat 16:30 a kadar başvuruların yapılması gerekiyor. İnternet dışında başvuru yapacağınız bakanlık bünyesinde çalışan birimler vardır. İstenilen belgeler ve evraklar ile giderek görevli aracılığı ile başvurular sağlanır.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git