Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 1500 Personel Alacak! Tercihler ÖSYM Üzerinden

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 1500 Personel Alacak! Tercihler ÖSYM Üzerinden

Çevre ve şehircilik bakanlığı geçtiğimiz günlerde twitter üzerinden personel alımı yapılacağına dair açıklamalarda bulunmuştu. 1500 kişinin personel olarak bakanlıkta çalışmak üzere işe alınacağını duyuran çevre ve şehircilik bakanlığı, işe alınacak personelin tamamının sözleşmesinin olacağını da belirtmişti.

ÖSYM Tarafından Yerleştirme Yapılıyor

Personel olarak çalışmak isteyen adayların Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapması gerekiyor. Alımlara ilişkin işlemlerin yaklaşık 45 gün sürmesi bekleniyor.

Farklı Pozisyonlar İçin Alım Yapılıyor

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, 813 tekniker, 487 büro personeli ve 200 arşiv uzmanı istihdam edileceği belirtiliyor. Bütün personelin sözleşmeli olarak çalışacağının da unutulmaması gerekiyor. İstihdam edilecek personelin bilgi sahibi olması gerekiyor.

Kamu Kurumunda Çalışmak Avantaj Sağlıyor

Kamu kurumlarında çalışmak pek çok açıdan avantaj sağlıyor. Belirli mesai saatleri olan memurların tamamının ücretleri ödenmesi gereken günde yatırılıyor. Özel sektörde karşılaşılan mesaiye kalma, hafta sonunda çalışma, ücreti gününde alamama gibi sorunlar kamu kurumlarında yaşanmıyor. Bu nedenle çok sayıda kişi kamu kurumunda çalışmayı tercih ediyor. Düzenli şekilde sigorta primlerinin ödenmesi de kamu kurumlarında çalışıldığında söz konusu oluyor. Tüm bu imkanlardan yararlanmak isteyenlerin kamu personeli seçme sınavına girerek yeterli puanı almış olması gerekiyor. Yüksek lisanslarını tamamlamış olan adaylar uzman olarak göreve başlayabiliyor. Doğu Anadolu bölgesinde görev yapan memurlara ise, daha fazla ücret veriliyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git