Bütünleme Nedeniyle Mezun Olamayanlara Müjde

Bütünleme Nedeniyle Mezun Olamayanlara Müjde

Üniversiteyi kazanan, Bütünleme Nedeniyle Mezun Olamayanlara Müjde bu adaylar belirlenen tarihlere kadar geçici kayıt yaptırabilecek. Bir yükseköğretim kurumuna kayıt yaptırma hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünlemeye veya tek ders sınavına girecek olan adayların belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtlarının yapılması, bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerin 30.12.2016 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinden asıl kayıtlarının yapılası gerçekleşecektir.

 

Bu tarihi kadar mezun olduklarına dair belgeyi ibraz edemeyen adayların geçici kayıtları iptal olacaktır. Bütünlemeye kalmış öğrenciler için bu gerçekten çok faydalı ve hak etmiş kazanmış olduğu yükseköğretim kurumlarına giriş için engelin kalmasıdır. Bunun için yapması gereken bütünlemeye kalmasına sebep olan dersi sınavına girmek ve başarılı olmak sonrasında mezun olduğuna dair belgeyi almaktır.

 

Bu öğrenciler için bir yenilik ve baskının azalmasıdır. Öğrenci aileleri içinden gerçekten büyük fırsattır. Okul döneminde veremediği ders için mezun olamayıp yükseköğretim kurumları için sınavı kazanan öğrenciler için üniversite öncesi için son fırsat olarak değerlendirilmektedir. Bu fırsatı yakalamak ve fırsatı üniversite yoluna çevirmek öğrencilerin elindedir. YÖK başlatmış olduğu bu yeni karar öğrencilerin üniversite hayatları için çok önemli bir gelişme olup, öğrenciler bu fırsatı geri tepmemeleri önemlidir.

 

Gelecekleri için bu yapılan yenilik ile daha azimli ve hırslı öğrenciler görmek mümkündür. Öğrencilere müjdeli haber, şimdi mezun olamayan ve yükseköğretim kurumundan bir bölüm kazanan öğrenci üzülmesin yeni fırsat kapıda.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git