Bursluluk Ücretleri Ne Zaman Yatacak?

Bursluluk Ücretleri Ne Zaman Yatacak?

2016-2017 bursluluk ücretleri yatacak mı? 2016-2017 bursluluk ücretleri Ne zaman yatar ? ne zaman yatacak, kazanan kişilerin bursları ne zaman yatacak? Diye merak eden öğrencilerin bu konuda meraklı bekleyişi devam ediyor.

Uzun süredir Bursluluk ücretleri ne zaman yatacak? diye düşünen ve bu haberi bekleyen öğrenciler için beklenen haber nihayet geldi.Milli Eğitim Bakanlığı bildiğiniz gibi en son 2016 yılının Ocak, Şubat ve Mart aylarına ait burs ödemelerini yapmıştı. Hesaplara yatan bu tutarlar öğrenciler için güzel bir harçlık olmuştu. PYBS bursu zam gelmemiş hali ile 473.47 TL’di. Yeni dönemde ne kadar zam geleceği henüz kesinleşmedi. O haberimizi de ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağız.

Burs Ücretlerinin Tespiti ve Ödemeleri

Burs ödemeleri her yıl Maliye Bakanlığı ve Meb’in ortak olarak belirlediği rakamın memur maaşlarına olan orantısından hesaplanmaktadır. Bu ücretler öğrencilere okul görevlileri tarafından ilgili hesaplardan çekilerek verilmektedir.

PYBS Bursu Hangi Durumlarda Kesilir?

PYBS bursum kesildi neden? diye merak ediyorsanız ya da bursum kesilir mi diye endişeleriniz varsa bu özel durumlarda gerçekleşmektedir. Bunlarda başlıca okulu bitirmek ve son sınıf okuduğu halde bütünlemeye kalan öğrencilerin kalma durumlarında aldıkları burslar kesilebilir. Bu konu ile ilgili detaylı bilgiye erişebilmek için kurumun İnternet sitesini ziyaret edebilirsiniz. 2017 yılına ait PYBS burs ücretlerinin yatma tarihi belli olur olmaz sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. Bizi takip etmeye devam edin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git