Bir Anlık Hata Sonucunda Kaybolan Emekler

Bir Anlık Hata Sonucunda Kaybolan Emekler

Bir anlık hata bizim veya bir başkasının emeklerinin kaybolmasına neden olabilir. Bunun için işimizi düzgün ve özenerek yapmalıyız. Maalesef işini düzgün yapmayan bir memur, görme engelli bir bayanın öğretmenlik hayalini 2 seneliğine elinden aldı. Bu olay nasıl mı oldu?

Hayata adeta 1 – 0 yenik başlayan görme engelli Ümran Sevinç müzik sayesinde hayata tutuldu ve yaşama sevinci kazandı. Önce okumak istediği müzik konservatuarına alınmadı. Ardından yeterlilik sınavına girdi ve Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarını ikincilikle bitirdi. Ardından öğretmenlik için hem formasyon aldı, hem de KPSS’ye çalışmaya başladı. Zorlu geçen dönemde ses kayıtlarıyla ders çalışarak KPSS’den 75 puan aldı. Her şey istediği gibi giderken Ümran KPSS’de tercih yapmak isterken şok oldu. Nedeni ise kayıt esnasında formu dolduran memurun Ümran’ı lise mezunu olarak kayıt etmesiydi.

Bin bir zorlukla eğitim ve formasyon alan, KPSS için zorluklar içinde mücadele eden Ümran, dikkatsiz memur yüzünden hayallerini 2 yıl ertelemek zorunda kaldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Ümran Sevinç bütün memurlardan işlerini düzgün yapmalarını istedi. Ayrıca Ümran açıklamalarında pes etmeyeceğini ve 2 sene sonra Engelli KPSS sınavına tekrar gireceğini dile getirdi. Ayrıca yetkililerden yardım isteyen Ümran Sevinç, eğer bir yolu varsa bu hatanın düzeltilmesini rica etti.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git