AOF Tek Ders Sınavı Yeni Sistem İle 3 Derse Çıkartıldı

AOF Tek Ders Sınavı Yeni Sistem İle 3 Derse Çıkartıldı

Milyonlarca öğrencinin uzaktan eğitim aldığı ve başarı ile tamamlayarak eğitim hayatlarını sürdürme imkanı tanıyan Anadolu Üniversitesinde toplanan kurul birçok adayın coşku ile karşıladığı bir karara imza atmış oldu. Daha önceki yıllarda uygulamada olan tek ders sınav sayısı artık 2016/2017 döneminden itibaren 3 ders olarak uygulanmaya başlandığı açıklandı. Elbette bu karar milyonlarca öğrenciye sahip olan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi için önemli bir karar olarak ön plana çıkıyor.

İmkandan Yararlanılması İçin Uygulanan Kriterler

Mevcut eski sistemde tek dersin dışarısında başarılı olan adaylar bütünleme sınavı ile mezun olma hakkı elde edebiliyorlardı. Fakat birden fazla dersten kalan öğrenciler ise bir sonraki yılda öğrenim hayatlarına devam etmek zorundaydı. Artık Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri toplamda 3 dersten kalmaları durumunda ise sene sonunda bütünleme veya kurtarma sınavı olarak bilinen sınava girerek mezun olma hakkını elde etmiş oldular.

Karar Ne Zaman Uygulamaya Başlanacak

Yapılan açıklamaya göre Anadolu Üniversitesi öğrencileri 2016/2017 yılından itibaren mevcut yeni sistemde eğitim görmeye devam edecekler. Bu imkanın elde edilmesi ile bazı durumlarda 6 ay bazı durumlarda ise yaklaşık olarak 1 yıllık bekleme zorunluluğu da bu karar sonrasında kalkmış oldu. Artık öğrenciler kurtarma sınavında tam 3 dersten girme imkanı elde etmiş olduklarından herhangi bir mağduriyet ile karşılaşmıyorlar. Bu karar öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılandı.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git