AOF Tek Ders Sınavı 3 Derse Çıkartıldı

AOF Tek Ders Sınavı 3 Derse Çıkartıldı. Bu yıl yapılan değişikliklere bir yenisi daha eklendi. Yeni sistemde artık bildiğiniz gibi 4 yanlış cevap 1 doğruyu götürüyor. Yani vermiş olduğunuz her yanlış cevap için toplam puanlarınız dan 0.25 kesilecek. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Naci Gündoğan yaptığı açıklamada Açıköğretim Sistemi’ne kayıtlı bütün öğrencileri çok yakından ilgilendiren yeniliği açıkladı.

Rektör Gündoğan, Açıköğretim sistemine kayıtlı milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren yeni sistem hakkında bilgiler verdi. Bu yeni puan sisteminin yanı sıra öğrenciler için faydalı bir uygulamaya daha geçildi. Bu yeni uygulama sayesinde artık öğrenciler başarısız olduğu derslerden yıl sonunda sınava girebilecekler. Diğer dönemlerde bu sistemde sadece tek ders üzerinden sınava girebilen öğrenciler artık 3 derse kadar bu uygulamadan faydalanabilecek.

Öğrenciler bu üç ders sınavına girebilmek için başarısız oldukları dönem için kayıt yaptırmış olmalıdırlar. Başarısız olunan derslerden (DZ) ve/veya (YZ) harf notu almamış olması gerekmektedir. Eğer derslerinizden aldığınız puanlarınız (DZ) ve/veya (YZ) harf notu ise bu sınava giremiyorsunuz. Alacağınız tek ders sınav notu dönem sonu notunuz yerine geçecektir.

Sınavlar, yurt içinde 22 Temmuz’da, yurt dışında 13 Ağustos’ta yapılacak.

Üç ders sınavları 23 temmuz cumartesi günü belirlenen sınav merkezlerinde yapılacaktır. Bu uygulama ile başarılı öğrenci sayısını artırmak planlanıyor. Sizlerde okuldan mezun olmak için tek dersim kalsaydı keşke demeden 3 derse kadar sorunsuz bir şekilde sınavlara girebileceksiniz. Bu yıl ilk kez uygulanacak olan sınavın detaylarını ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağız.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git