AOF Final Sınavı Sonuçları 2016-2017

AOF Bütünleme Sınav Sonuçları 2016-201.Son yapılan 14-15 Final sınavının sonuçlarını bekleyen milyonlarca kişi özellikle Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan’ın, yapmış olduğu açıklama sonrasında iyice heyecanlandı. Bunun sebebini şu konuşmalarından aldığımız satır başlarını okuyunca sizlerde göreceksiniz.

Son 1 yıldır sınav sonuçlarını 1 hafta içinde ilan ediyoruz

Açıklamasından sonra öğrencilerin gözü bu hafta sınav sonuçlarının açıklanması yönünde oldu. Özellikle yapılan son değişikliklerin ardından sınav sistemi daha önem kazandı.

AÖF TEK DERS SINAVI ÜÇ DERSE ÇIKARILDI

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Naci Gündoğan’dan Açıköğretim okuyan herkesi ilgilendirecek daha doğrusu müjdeli bir haber niteliğinde ki bu yeni uygulamayı herkese duyurdu. Yapılan yeni düzenleme ile birlikte bu sisteme kayıtlı 1.5 milyon öğrenci bu yeni uygulama ile artık yıl sonunda yapılan tek ders sınavlarını tam 3 dersten birden yararlanabilecek. Öğrencilerin bu sınavlara girebilmesi için en fazla 3 dersten kalması gerekmektedir. Kaldığı bu derslerden devamsızlık yapmamış olması ve aktif dönem için kayıt yenilenmiş olması gerekmektedir. Bu yeni yöntem ile belkide birçok kişi mezun olabilecek ve bir üst sınıfa koşulsuz şartsız geçebilecek.

AÖF SINAV DEĞERLENDİRME SİSTEMİNDE DEĞİŞİKLİK

Yapılan değişikliklere 3 ders sınavının ardından bir yenilik daha katıldı. Bu yenilik her ne kadar öğrencilerin lehine olmasa da başarılı öğrencilerin sevinmesine yol açmıştır belki. Yapılan yeni düzenleme ile birlikte artık öğrenciler yaptıkları her hatalı cevaplarından dolayı puan kaybı yaşayacak. 4 yanlışın bir doğruyu götüreceği yeni sistemde öğrenciler verdikleri her yanlış cevap için 0.25 puan kaybedecek.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git