AOF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme

AOF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme

Güz döneminin yılsonu finallerinin yapılması ile birlikte bitmesi AÖF öğrencilerine biraz da olsa soluk aldırdı. Ancak 13 Şubat Pazartesi günü başlayacak olan bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri ile birlikte yeni bir maratona hazır olarak işe koyulacaklar. Bahar döneminde ara sınavlara ve final sınavlarına girebilmek için öğrencilerin bahar dönemi ders kayıtlarını yenilemeleri gerekiyor.

Ders kayıtlarını yenilemek için adaylar önce Açık öğretim Fakültesi’nin internet sitesinden işlemlerinizi yaptıracak sonrasında ise Ziraat Bankası’na para yatıracaksınız. Önceden bilindiği üzere Açık öğretim harç ücretleri Vakıfbank’a yatırılıyordu. Ancak bu sene tüm öğrenciler harçlarını Ziraat Bankası’na yatıracaklar. Para yatırma işlemi tamamlandıktan sonra Açık öğretim bürosuna giderek kitaplarınızı teslim alabilirsiniz.

AOF Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

Açık öğretim öğrencilerinin kayıt yenileme işlemleri için internet sitesine girerek ders seçimi yapmaları gerekiyor. Üstten ders alan ya da alttan dersi olan öğrenciler bu işlemi yapmak zorundalar. Kayıt öncesinde bu işlemi yapmayan öğrencilerin bir daha tekrarlayabilme şansları olmuyor. Ancak 1. sınıf öğrencilerinin ders seçme işlemi yaptırmalarına gerek duyulmuyor. Direk parayı yatırarak Açık öğretim bürosuna gidip kitaplarını almaları yeterli olacaktır. 2. 3. ve 4. sınıf öğrencileri ders seçme işlemini internet üzerinden yaptıktan sonra ilgili bankaya gişeden ya da atm.den parayı yatırıp o şekilde büroya gidecekler. Para yatırma işlemi için Ziraat Bankası’nın kartsız işlem uygulamasına girerek buradan para yatırma seçeneğini seçerek işlemi yapabiliyorsunuz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git