AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Ne Zaman Sona Eriyor?

AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Ne Zaman Sona Eriyor?

Açık Öğretim fakültesinin yapmış olduğu yıllık plan doğrultusunda Güz Dönemi olarak adlandırılan dönem içerisinde sınavlar ve süreçler sona erdi. Öğrenciler kısa dinlenme süresinin ardından yeni gelecek olan dönem için hem kayıt hem de sınav dönemi içerisine girişi kazandı. Bahar dönemine hazırlıklar ise 13 Şubat 2017 tarihi itibari ile yapılamaya başlandı.

Kayıt Yenilemede Hususlar;

Bahar dönemi kayıt yenilemelerinin başlamasının ardından, bireylerin izleyecekleri adımlar net olarak belirlenmiştir. Bu durumda ortalama maliyet olarak belirlenene tutarlar 240- 290 lira arasında değişmekte ve durum bölümler arasında değişkenlik de göstermektedir. Belirlenen tutarın ödenmesinden sonraki aşamada öğrenciler kayıt yenileme işlemlerine devam edebilecek, bu sayede kayıtlarını yenileme fırsatı yakalayabileceklerdir. Ödeme noktasında tanınan kolaylık ise, bireylerin kredi kartlarından ya da bankaların mevcut ATM içerisinden de sağlayabiliyorlar. Anlaşmalı olan bankaların ATM araçları kullanılabilecektir.

Bahar Dönemi Son Başvuru

Bahar döneminin 13 Şubat tarihinde başlamasının ardından İnternet tabanından sağlanan kayıt süreçleri, 24 Şubat tarihine kadar devam edilecek, 24 Şubat 2017 tarihinde mesai bitiminde ödemelerini gerçekleştiren ve der seçiminde bulunan kişilerin dönemi aktif hale gelecektir, bu durumu gerçekleştirmeyen kişilerinse kayıt sürecini kaçırmalarından dolayı öğrencilik hakları pasif olacak, Bahar Dönemi için sınava tabi tutulmayacaktır. Süreç kayıt yenileme olmasından dolayı ekstra olarak evrak talebinde bulunulmuyor, sistem üzerinden öğrencilik durumunuz otomatik olarak değişkenlik sağlayacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git