AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

Açık Öğretim Üniversite Fakültesinin yapmış olduğu dönemlik kayıt işlemleri düzenlenen takvim doğrultusunda işleme alınıyor. Güz döneminin sona ermesi ile birlikte, açıklanan notlar ve kısa süren dönem arası sonrasında Bahar dönemi kapıya dayandı. Sistem üzerinden bireysel olarak ders ekle sil yöntemi ile kişiler kayıtlarını güncelleyebiliyor, gerekli sınavlara katılma fırsatını da yakalayabilmektedir.

AÖF Kayıt Süreci

Açıklanan AÖF takvimine göre ikinci dönem olarak da adlandırılan Bahar Dönemi kayıt süreleri 13 Şubat 2017 tarihinde başlayarak, 24 Şubat 2017 tarihinde mesai bitimine kadar son bulacaktır. Kişilerin bu süre zarfında AÖF profillerine giriş sağlayarak, otomasyon sürecinde Ders Ekle Sil ya da Kayıt Yenileme bölümlerini kullanmalarını gerekmektedir. Belirlenen aralıklarla kişilerin puan tablosuna göre dilerse, üst sınıftan ekleme yaparak, kredi notunu ve geçme durumun düzenleme sağlayabilir. Kişilerin kayıt süreçlerinde ödemeleri online sistem üzerinden de sağlamaları söz konusudur.

Yenilenen AÖF Sistemi 

Sistem üzerine yenisini ekleyerek devam eden Açık Öğretim Fakültesi, çıkardığı son sistem düzeyinde 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesi üzerine kurulmuştur. Buna ek olarak, açık uçlu soruların da dahil edilmesi, oldukça farklı sistem düzeninin gelmesine etken olmuştur. Bu durumda öğrencilerin tamamen kaliteli ve eğitimli olarak mezun olması hedeflenmektedir. Ara sınav tarihleri 15-16 Nisan 2017 olarak, dönem sonu sınav tarihleri ise; 27-28 Mayıs olarak düzenlenmesi beklenilmektedir.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git