AOF 3 Ders Sınavı Soru Ve Cevapları

AOF 3 Ders Sınavı Soru Ve Cevapları

Açık Öğretim Fakültesinde okuyan birçok öğrenci okudukları bölümler ile ilgili soru ve cevaplarını sınav bittikten bir hafta içerisinde internet üzerinden kontrol etme hakkına sahip oluyorlar. Örgün eğitim okumayan ancak hem çalışarak hem de dışarıdan okuma olarak tabir edilen Açık Öğretim Fakültesinde kaydı bulunan ve sınavlara giren birçok öğrenci sınavdaki performanslarını sınav sonuçları açıklanana kadar soru ve cevap anahtarlarını kontrol ederek üç aşağı beş yukarı sınav sonuçları ile ilgili bilgi sahibi oluyorlar. Açık Öğretim Fakültesi öğrencilere vize ve final olarak iki ayrı sınavı yıl içerisinde bir dönemi bağlayacak şekilde yapıyor. Bu sınav sonuçlarına göre belirlenen not değerine ulaşan öğrenciler ilgili dönemde başarılı sayılarak diğer dönemin derslerini alabiliyorlar.

AÖF Sınavlarının Özellikleri

Açık Öğretim Fakültesinde bir öğrenci hangi bölümü okursa okusun Açık Öğretim Fakültesinin belirlemiş olduğu sınav tarihlerinde belirlenen sınav merkezlerinde sınava girmeleri gerekiyor. Sınava girerek yeterli puan alanlar başarılı sayılıyor. Sınavda her bir ders için 20 adet soru öğrencilerin bilgisine sunuluyor.

Sınav Sonuçlarının Açıklanması

Açık Öğretim Fakültesi sınavına giren öğrenciler sınav sonuçlarını 1 ile 2 hafta içerisinde Açık Öğretim Fakültesinin internet sitesinde kendi profillerine girerek öğrenebiliyorlar. Sınav sonuçları alınan puan aralıkları ve harf aralıkları olarak öğrencilerin bilgisine sunuluyor. Her puan ve harf aralığının başarı derecesi birbirinden farklı olduğu için öğrenciler bu değerleri takip ederek başarı durumlarını görebiliyorlar.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git