AÖF 3 Ders Sınavı Sonuçları Açıklandı Mı?

AÖF 3 Ders Sınavı Sonuçları Açıklandı Mı?

Açıköğretim Fakültesi tarafından 22 Temmuz 2017 tarihinde yapılan üç ders sınavı sonuçları hala açıklanmadı. Üç ders sınavı, öğrencilerin okulu bitirmelerini engelleyen kalan derslerini tamamlayıp mezun olabilmeleri için oldukça önemli bir sınavdır.

Üç Ders Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yapılan üç ders sınav sonuçları hakkında Açıköğretim Fakültesi tarafından şimdiye kadar bir açıklama yapılmasa da, en geç 15 gün içerisinde yapılan sınavın sonuçlarının açıklanması beklenmektedir. Üç ders sınav sonuçlarının açıklanma zamanı için Açıköğretim Fakültesi resmi internet sitesi üzerinden bilgi edinebilmek mümkündür. Ayrıca haber siteleri üzerinden konu ile alakalı bilgi edinme şansıda bulunmaktadır. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra yine Açıköğretim Fakültesi’nin internet sitesi üzerinden sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

AÖF Üç Ders Sınavı Ne İçin Yapılmaktadır?

Açıköğretim fakültesinde okuyan öğrencilerin mezun olmak için son üç dersinin kaldığı durumlarda uygulanan bir sınavdır. Sınav eskiden mezuniyetine tek ders kalan öğrencilere tek ders sınavı adı altında uygulanmakta idi. Yapılan yeni düzenlemelerle üniversiteden mezun olmasına son üç ders kalan öğrencilere tanınan bir sınav haline getirilmiştir. Okunan bölümle alakalı tüm dersleri vermiş ve sadece üç dersi kalan öğrenciler için geçerli olan bir sınavdır. Sınava girebilmek için öğrencinin öğretim yılında kayıtlı olması gerekmektedir. Üniversiteden mezun olma yolunda olan öğrenciler için avantaj sağlayan bir sınavdır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git